Başkan Yıldız’dan Yeni Yasama Yılı Mesajı

AK Parti İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, yeni yasama yılı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız, yeni yasama yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“15 Temmuz gecesi üzerine bombalar yağarken dimdik duran Gazi Meclisimizin 27. dönem 2. yasama yılı bugün başlıyor.” diyerek mesajında 15 Temmuz vurgusu yapan AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, şu ifadelerle devam etti: “16 Nisan referandumundan sonra 24 Haziran seçimleri ile Türkiye yeni bir döneme girmiş; yönetimde çift başlılık ortadan kalkmış, yasama, yürütme ve yargı daha bağımsız daha güçlü hale gelmiştir. Türkiye’de ilk kez meclis ve yürütme bir birinden ayrılmış, kuvvetler ayrılığı gerçek anlamda yasal zemine kavuşmuştur. Yeni sistemde hükümet icraat yapacak, cumhurbaşkanından (yürütmeden) ayrı ve bağımsız olarak seçilen meclis asli işi olan kanun yapmaya odaklanacak, millet adına hükümeti denetleyecektir.

Türkiye, ‘Hâkimiyetin kayıtsız, şartsız millete ait olduğu’ fikrini içine sindiren, temel hak ve özgürlükleri koruyan, vatandaşlarıyla ilişkilerinde tam eşitlik ilkesine bağlı kalan, eksiksiz bir demokrasi ülkesidir. Türkiye, tarihi, kültürel, ekonomik nedenlerle bulunduğu coğrafyanın merkez ülkesidir. Bu bağlamda Türkiye’nin kendi bölgesinde ve dünyada düzen kurucu bir aktör haline gelmesi, artık bir tercih meselesi değil tarihi bir zorunluluktur. İnşallah bütün dünyanın gıpta ile baktığı bir Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde, Gazi Meclisimiz ile birlikte 2023, 2071 hedeflerine kararlı bir biçimde ilerleyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni yasama yılının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu başta olmak üzere bütün milletvekillerimize başarılar diliyorum.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com