33 çocuğa okul desteği sundular

Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu tarafından Çanakkale Merkez ve Kepez’de ikamet eden 33 öksüz ve yetim ilkokul öğrencisinin kırtasiye ihtiyaçları karşılandı. Bir hayırsever çocuklar için el yapımı çantalar armağan ederken, üniversite öğrencileri ise kitap ve defter desteği verdi.

Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu; öğretmenler, esnaflar, muhtarlar ve mahalle sakinlerinden elde ettiği bilgiler üzerine belirlediği öksüz ve yetim 33 ilköğretim öğrencisine okul masraflarında katkı sundu. Çanakkale Güç Birliği üyeleri ve hayırseverlerin maddi desteğiyle gerçekleşen organizasyon önceki gün gerçekleşti. Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu, belirlenen öğrencileri bir kırtasiyeye davet ederek alışveriş yapmalarını sağladı. Çocuklar, okulları tarafından verilen listelerdeki ihtiyaçları arzu ettikleri şekilde temin etti. Bir hayırsever ise el yapımı özel çantalar hazırlayarak bazı öğrencilere armağan etti. Üniversite öğrencileri ise harçlıklarıyla aldıkları çanta, kalem, defter, kalem kutusu gibi malzemelerle çocuklara destek verdi.

Çanakkale Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram, eğitime ve çocuklara katkı sunan iyiliksever insanlara teşekkür ederek, çocukların teşhir edilmeden, hayırseverlerin isimleri belirtilmeden bir çalışma yaptıklarını belirtti. Çocuk Komisyonu Başkanı Gülsen Alkan ise yaptığı açıklamada “Biz iyi kalpli insanların katkılarını, güzel çocuklarla buluşturmaktan başka bir şey yapmadık. Şükranlar destek verenleredir. Çocuk Komisyonu, köy çocuklarına armağan dağıtan, bayramda öksüz ve yetimleri giydiren, çocukların okumasını teşvik eden bir komisyondur” dedi.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com