MHP’den aşure ikramı

Muharrem Ayı kapsamında aşure ikramlarına Perşembe günü bir yenisi daha eklendi. MHP İl Başkanlığı Cumhuriyet Meydanı’nın yanında bulunan tarihi topun önünde aşure ikramında bulundu.

Muharrem ayında aşure ikramları hız kesmeden devam ediyor. Çanakkale halkı aşure ikramlarında uzun kuyruklar oluşturuyor. Perşembe akşamı saat 18.00’de aşure ikramlarına bir yenisi MHP İl Başkanlığı tarafından eklendi. MHP İl Başkanlığı karşısında bulunan tarihi topun önünde aşure ikramında bulunuldu. İkrama kentte bulunan oda başkanları ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’te katıldı.

MHP İl Başkanı Hakan Pınar aşure ikramı ile ilgili, “Bilindiği üzere Hicri takvimin ilk ayı Muharrem ayıdır. Aşure ayı Allah’ın ayı olarak bilinmektedir. Aşure gününe ilişkin olarak gerek Kur-an’ı Kerim’de gerekse Peygamber efendimizin hadislerinde aşure gününün 10 peygambere müjde olduğu ifade edilmiştir. 10 peygambere ayrı ayrı müjdeler verildiği bir gündür. Bizde aşure ikram ederek bu ayı ihya ediyoruz. Hepinize teşekkürler” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal