Tabela da değişti!

24 Haziran seçimleri sonrasında, Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte Başbakanlığa bağlı Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün tüm görev ve yetkileri, Cumhurbaşkanlığına bağlı Cumhurbaşkanı İletişim Başkanlığı’na devredilmişti. Bazı bölgelerde il temsilcilikleri kapatılan BYEGM’in, görevine kaldığı yerden devam eden Çanakkale il müdürlüğü ise dün itibariyle yeni tabelasını taktı.

Daha önce Başbakanlık’a bağlı olan ve Sarı Basın Kartı’nın verildiği Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün görev ve yetkileri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı’na devredildi. Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle birlikte BYEGM, teşkilat, görev ve yetkileri ile devredilirken hizmet birimlerinde de değişikliğe gidildi.

Hizmet birimleri; Kamu Diplomasisi Dairesi Başkanlığı, Basın ve Yayın Dairesi Başkanlığı, Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Tercüme Dairesi Başkanlığı, Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ile Hukuk Müşavirliğinden oluşacak.

Öte yandan Sarı Basın Kartı yönetmeliğinde de bazı değişiklikler yapılacağı öğrenildi.

Eylem Gözeldere