Kanada heyeti Çanakkale’yi gezdi

Çanakkale Kara Savaşlarına katılan Kanada- Newfoundland Alayının Hill 10 Anıtı’nda düzenlenen Anma törenine katılmak için Çanakkale’ye gelen; Kültür, Turizm ve İnovasyon Bakanı Christopher Mıtchelmore, Kanada’nın Türkiye Büyükelçisi Chris Cooter,  Kanada Newfoundland ve Labrador Eyalet Meclis Başkanı Perry Trimper Vali Orhan Tavlı’ya nezaket ziyaretinde bulundular, ardından da Troya Antik Kenti’ni gezdiler.

Kültür, Turizm ve İnovasyon Bakanı Christopher Mitchelmore, Kanada Newfoundland ve Labrador Eyalet Meclis Başkanı Perry Trimper’in Valilik ziyaretçi defterini imzaladılar.  Ziyarette Vali Orhan Tavlı, Kültür, Turizm ve İnovasyon Bakanı Christopher Mitchelmore, ,  Kanada Newfoundland ve Labrador Eyalet Meclis Başkanı Perry Trimper, Kanada’nın Türkiye Büyükelçisi Chris Cooter’e gemi figürünün yer aldığı seramik tabak hediye etti.  Vali Orhan Tavlı, Kültür, Turizm ve İnovasyon Bakanı Christopher Mitchelmore ve beraberindeki heyetle bir süre görüşerek sohbet ettiği ziyaretin ardından Truva atının önünde fotoğraf çektirildi.

Troya Antik Kenti’nde bilgi aldılar

Kültür, Turizm ve İnovasyon Bakanı Christopher Mitchelmore, Kanada’nın Türkiye Büyükelçisi Chris Cooter,  Kanada Newfoundland ve Labrador Eyalet Meclis Başkanı Perry Trimper Troya Antik Kentini ziyaret ettiler. Kanada-Newfoundland Alayını anmak için düzenlenen törene katılmak üzere Çanakkale’ye gelen Kanadalı Heyet Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı eşliğinde önce Troya Müzesini ziyaret etti.2018 Troya Yılı çalışmaları kapsamında yapılan Troya Müzesinde Heyete Müze Müdürü Ali Atmaca ve Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan bilgi verdi. Troya Antik Kenti gezisinin ardından sonra Truva Atı’nın önünde toplu hatıra fotoğrafı çektiren heyet ardından Troya Antik Kenti’ni ziyaret etti.  Burada Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan Kanadalı Heyete Troya ile ilgili bilgi verdi.

Haber Merkezi