“Yatırımlar artarak devam edecek”

Gelibolu yarımadasında yapımı tamamlanan projelerin dün açılışları gerçekleştirildi. Açılış törenlerine katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av.Bülent Turan, yatırımların ertelenmediğini ve artarak devam edeceğini vurguladı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın ilk durağı Eceabat oldu. Turan, Eceabat Belediyesi tarafından yaptırılan İtfaiye Hizmet Binası ve yapımı yeni tamamlanan Kapalı Garajın açılışını yaptı. Eceabat’ın ardından Gelibolu’da bir dizi açılış programına katılan Turan, yatırımların durmadığını ve artarak devam edeceğini vurguladı.

AK Parti Gelibolu teşkilatından Haşim Memiş’in oğlunun ortak olduğu “Elbet Döner” adlı dönerci dükkanının açılışını yapan Turan, burada vatandaşların sorunlarını da dinlemeyi ihmal etmedi. Gelibolu Merkez’in ardından Evreşe’de meydan düzenlemesi programına ve Kavakköy’de sağlık evi açılışına katılan Turan, burada da başta sağlık yatırımları olmak üzere tüm yatırımların bir gün ertelenmediğini hatta artarak devam ettiğini ve İstanbul’da olan her türlü hizmetin Çanakkale’de de olacağının altını çizdi. Turan, Çanakkale’de 2002 yılında 3 ambulans varken, 2018 yılında 48 ambulansın ve ambulans helikopterinin olduğunu ifade etti. Çanakkale köprüsünün de çalışmalarının hızla devam ettiğini vurgulayan Turan, tamamlandığında dünyanın en uzun köprüsü olacağının ve kırmızı beyaz Türk Bayrağının rengi olacağının altını çizdi.

Açılış törenlerine kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, daire müdürleri ve ilçe teşkilat başkanları da katıldı.