Hayat dolu genç kız 4 kişiye umut olacak

Çan’da geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki Şirvan Yahşi’nin organları, 4 kişiye umut oldu.

İstanbul’dan öğrenci kaydını yaptırmak için Çan’a gelen ve burada ailesi ile birlikte geçirdikleri trafik kazası sonucunda ağır yaralanan Şirvan Yahşi, Çanakkale Devlet Hastanesi’nin Genel Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alındı. Yapılan müdahaleye rağmen yaşam mücadelesini kaybeden hastanın beyin ölümü gerçekleşti.

Organ Nakli Koordinatörleri Uz. Dr. Azem Ülkü, Hemşire Yeliz Baykala ve Emine Karakaya’nın aile ile yapmış oldukları görüşmeler neticesinde Yahşi Ailesi biricik kızlarının organlarını bağışlama kararı verdi. Yapılan donör organizasyonuyla kalp; İstanbul Kartal Koşuyolu Hastanesi, Karaciğer; Şişli Florence Nightingale Hastanesi, böbrekler Gaziosmanpaşa 100. Yıl Üniversite Hastanesi ve Bursa Uludağ Hastanesi’nde bulunan hastalara nakledilmek üzere alındı.

“Pek çok aile ona duacı olacak”
Acılı aileye başsağlığı dileklerini ileten Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali, “Yahşi ailesinin bu acılı süreçte göstermiş oldukları duyarlılığının herkese örnek teşkil etmesini diliyorum. Şirvan Yahşi hayata veda ederken organları 4 kişiye umut olacak. Pek çok aile ona duacı olacak.” dedi.

Başhekim Tali, özverili çalışmalarından dolayı Organ Nakli Koordinatörlerini de tebrik ederek teşekkürlerini dile getirdi.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com