Mahcup Zevkler

– Ahahaha Talaşcığım bu ne?
– Ne ne? Ya verir misin telefonumu!
– Ya veririm vermesine de bu şarkı ne arıyor senin telefonunda?
– Ne o? Aşkım neyden bahsettiğini anlamıyorum şu an! Sinir ettin bak yine! Gülme pis pis.
– Talaşcığım sakin ol. Telefonundan müzik açmak istedim sadece. Bu hafta en çok dinlediğin şarkı Selin Güren – Aşkın Bana Müebbet diye bir şeymiş.
– Ayy ne komik! Ver şu telefonu! Mahcup zevklerim olamaz mı? Ne var bunda!
– Mahcup zevk mi? O ne be?
– Bu işte. Mesela bu şarkı benim pek tarzım değil ama bir yandan hoşuma da gitti. Yani dinlerken ara ara “ulan bu ne” oluyorum ama dinlemek hoşuma gidiyor. Mahcup zevk bu oluyor işte.
– Anladım da neden mahcup oluyorsun.
– Sırıta sırıta gelip dalga geçtin ya az önce! Bunu yapacağını biliyorum çünkü. En iyisi telefona atıp kimse yokken kulaklıkla dinlemek diyorum. Nasıl olsa geçici bir zevk.
– Aaaa suçlu olduk iyi mi! Tamam sana bir itiraf! Ara ara ben de yapıyorum böyle şeyler. Mesela geçenlerde Şelalenin açtığı bir film vardı ya..
– Dandik falan demiştin kasaba filmiydi. O mu?
– Evet evet o. Hala aynı fikirdeyim aslında film dandik! ama büyüdüğüm yere benziyor, güzel günleri hatırlattı bana. Sonra tek başıma izledim. Siz yokken!!
– Ahahahah. Ayy ne romantikmişsin sen.
– Bak bende mahcup oldum şimdi.
– Eee beni mahcup ederken düşünecektin bunu!!

Kahvemi alıp duvara yaslandım. Talaşcığım kek yapıyordu. Ben de onu izliyordum. “Bak mesela” dedi. “Bu senin bir başka mahcup zevkin”
-Anlamadım?
-Ahahah. Beni izlemeyi seviyorsun. Ne zaman sana dönsem izlemiyormuşsun gibi davranıyorsun ama fark ediliyo!. O yüzden dönmüyorum sana hiç. Bu mahcup zevkini yaşamana fırsat veriyorum.
-Yok öyle bir şey. Keki düzgün yapabiliyor musun diye bakıyorum ben.
-Hı hı.. Öyledir.
-Öff iyi içeri gidiyorum. Senin şarkıyı bir dinleyeyim hahaha.
-Git git. Dinle aynen!

Kapıya doğru yöneldim. Kapı eşiğine bir adım kala durdum. “Acaba hissetti mi?” diye düşündüm bir an. “Ya” dedim. “Nedir bu mahcubiyet gerçekten? Doya doya izlemek varken sevdiğim kişiyi izlemiyormuş gibi yapmaya ne gerek var. Ne ki bu şimdi? Resmen eziyet. Yazık valla Talaşcığıma! Aşk mı yaşıyor müebbet hapis mi belli değil hehehe.”