46 Milyon TL kent ekonomisinde

28 Haziran 16 Eylül tarihlerinde 17 Burda AVM’de gerçekleşen Konut Günleri’nin ikinci etabında toplam 14 inşaat firması 185 konut sattı. Satılan konutlar karşılığında 46 Milyon 913 bin 992 TL hasılat kent ekonomisine kazandırılmış oldu. Konut Günleri ikinci etap kapsamında yapılan otomobil çekilişinde ise talihli bir kişi arabanın sahibi oldu.

Konut Günleri 2.etabın finali dün Kolin Otel’de Megaron Toplantı Salonu’nda saatler 14.00’ü gösterdiğinde başladı. Müteahhitler ve daire sahiplerinin katıldığı etkinlikte yapılan otomobil kurasında talihli kişi 286 kura numarası ile Dr. Mustafa Can Horoz oldu.

Etkinlikte konuşan Müteahhitler Birliği Başkanı Hakan Vural, “Çanakkale konut günleri ikinci etkinliğimizin finaline hoş geldiniz. Sizleri yönetim kurulum adına saygıyla selamlıyorum. Hep birlikte noter huzurunda citroen marka aracımızın çekilişini yapacağız.

“Müteahhitler Birliği sektörde gerçek bir temsilcidir”

Sevgili başkanımız Hayrettin Çetinkaya tarafından kurulan Müteahhitler Birliği yeşili ön planda tutan ve kaliteli bir anlayışı benimsemiştir. Sektörde öne çıkan firmalarla ve 50’ye yakın üye sayısıyla sektörde gerçek bir temsilcidir. Bizler aldığımız mirasın bilinciyle tarihte yerimizi almak heyecanıyla faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.

“Konut temsilcileri olarak ekonomiye katkı veriyoruz”

Sizler karamsarlığa katılmadan en iyi yatırımın konut olduğu bilinciyle bizleri tercih ettiniz. Sizlere söz veriyorum en çok kazanan sizler olacaksınız. Çok yakında yaptığınız yatırımın 2-3 katına çıktığını göreceksiniz. Son dönemde bazı iktisatçılar bu ülkenin parası betona yatırıldı, kriz ondan çıktı söylemleri içerisindeler. Bu haksız beyanları bizler reddediyoruz. Konut temsilcileri olarak bizler devletten teşvik almadığımız halde ekonomiye katkı veriyoruz.

“Çanakkale’yi birlikte inşa edelim”

Maalesef ki şehrimizde 2007 yılında alınan bir Bakanlar Kurulu kararıyla yabancıya konut satışı yasağı uygulanmaktadır. Artık google maps ile anlık trafik yoğunluğunun bile izlendiği dünyada bu demode kararın kaldırılması iş dünyasının öncelikli konusudur. Sayın Cumhurbaşkanımızın en son İngiliz iş adamlarına seslenerek, “Dostlarımızın Türkiye’de konut sahip olmaları hepimiz için iyi olacaktır” sözleri hepimizin hatırındadır. Ak Parti Milletvekilleri lütfen iş dünyasının sesine kulak veriniz. Kentimizi prangalardan kurtarınız. Dünya şehri Çanakkale’yi sizin önderliğinizde beraber inşa edelim.

“14 firmadan 185 daire”

28 Haziran 16 Eylül tarihlerinde, katılımcı 14 firma toplam 185 adet konut satmıştır. Bunun karşılığında toplam 46 Milyon 913 bin 992 TL hasılat elde edilmiştir. 856 adet ise araba çekilişinde kura numarası tebliğ edilmiştir. Bu rakam Çanakkale ekonomisine birliğimiz üyesi sadece 14 firma tarafından kazandırılmıştır” açıklamalarında bulundu.

“Başarılı bir etkinlik oldu”

Müteahhitler Birliği Genel Sekreteri Salih Yıldız, “Konut Günleri’nin birinci ve ikinci etabında keyifli bir şekilde tamamladık. Tüm arkadaşlarımızla beraber hep birlikte başarılı bir etkinlik yaşadığımızı düşünüyoruz. O çerçevede bugünde sizler ve daire sahipleri burada olmaktan keyif duyuyorsunuz. Başladığımız maratonu bugün güzel bir arabayla, şanslı bir daire alıcısıyla ki kime çıkarsa çıksın kimseyi ayırt etmiyoruz. O yüzden hepinize hoş geldiniz diyorum” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com