“Temel sorun: Siyasi Kriz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ile birlikte iş adamlarını ziyaret etti. Erkek, ÇASİAD’ta yaptığı değerlendirmede temel sorunun siyasi kriz olduğunu ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ile birlikte; MÜSİAD, ÇASİAD, ÇTSO ve Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek ekonomi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretlerde gündem ekonomi oldu.

Erkek, ÇASİAD’ta yaptığı değerlendirmede; “Çok kritik bir süreç. Ekonomik bir kriz var.Bu krizin temel sebeplerinden biri de aslında siyasi kriz. Türkiye’nin mevcut sistemle iyiye gidebileceğini ve ağır sorunları çözebileceğini düşünmüyoruz. Ohal düzeninde dayatılan bir sistem değişikliği ile demokratik sistemle hiçbir ilgisi olmayan kuvvetler ayrılığını yok eden bir sistem getirildi. Bazı krizler tetikleyici olabilir ama temel sorun bu. Siyasi kriz ve Türkiye’nin sistemi. Krizden hepimiz çok ciddi etkileneceğiz. İş dünyası da etkilenecek. Çalışanlar da etkilenecek. Bir an önce yapılması gerekenler var. Biz her türlü desteğe hazırız ama bunları yapabilecek bir irade var” ifadelerine yer verdi.

Yıldız Sağlam