Ak Gençlerden çevre temizliği

81 ilde gerçekleştirilen  ” Ak Gençlik Çevre Hareketi” kapsamında Ak Parti İl Gençlik Kolları üyeleri kentte temiz çevre için kolları sıvadı.

Ak Parti üyesi gençler Kepez beldesi başta olmak üzere Çanakkale’nin sahil şeridinde çevre temizliği gerçekleştirdi. Gençler, sahilde yaşanan kirliliğe dikkat çekerek çöpleri topladı.

Çevre etkinliği sonrası Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık yaptığı açıklamada duyarlılık konusuna dikkat çekti. Balık konuşmasında;“Ak parti gençlik kolları olarak bugün çevre ve doğa temizliğine duyarlılık oluşturmak adına ‘#AkGençlikÇevreHareketi’ sloganımızla 81 ilimizi kapsayan eş zamanlı örnek bir etkinliğe imza atıyoruz. Daha yaşanabilir kentler ideali altında genç arkadaşlarımız ile caddelerde,parklarda,sahil kıyılarında tüm yurttaşlarımızla bir araya gelerek bu farkındalık hareketimizi kentlerimizi çöplerden arındırarak başlatıyoruz. Bilmeniz gerekir ki asıl temizlik kirletmemektir ve bizler bu hareketimiz ile bir nebze de olsa çevre bilinciyle birlikte doğaya olan saygımızı arttırmayı gaye edindik. Çünkü bu bir yaşam konusudur. Bizler gelecek nesillerimize daha temiz bir doğa bırakmak istiyorsak yarının doğasını bugünden korumaya başlamalıyız” dedi.

Haber Merkezi