Sümerbank dümdüz oldu!

Çanakkale’nin geçmiş yıllarda üretim yüzü olan yerli fabrikaların medarı iftiharı olan Sümerbank Fabrikası yıkıldı. Süberbank dümdüz oldu.

Bir zamanlar Türkiye Cumhuriyeti’nin üreten yüzü olan ve yerli malı ürünlerin bir bir ihraç edildiği bir marka olan Sümerbank deri fabrikası nostaljik bir tablo haline geldi. Geçtiğimiz aylarda fabrikanın eskiden çalışan işçilerini bulmuş ve röportaj yapmıştık. Süberbank’ın emekçileri yerli üretimin yerle bir olduğundan bahsetmişlerdi.

Dün çekilen fotoğrafta ise Sümerbank’ın yerle bir olduğu görüldü. Kentin medarı iftiharı olan Sümerbank iş makineleri ile tamamen yıkıldı. Birkaç ay öncesine kadar ana binası hala daha ayakta olan fabrikanın ana binası da yıkıldı. Şu anda Sümerbank Fabrikası arazisinde ayakta beton kalmadı.

Vatandaşlar Türkiye’de yerli üretim namına pek bir şeyin kalmadığını ve ithalatın her geçen gün arttığını dile getirdiler. Bir tarafta yıkılan fabrikalar, diğer tarafta ithalat ve döviz kuru, vatandaş buyurun size bir Türkiye tablosu dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com