Eğitime taş baskılı destek

Sosyal sorumluluk projeleriyle pek çok belediyeye örnek olan Kepez Belediyesi, ilkokul öğrencilerinin eğitimine destek olmaya devam ediyor.

Atatürk İlköğretim Okulu 1-D sınıfı öğrenci ve velileri tarafından okul aile birliği yararına taş baskı yöntemiyle hazırlanan ayakkabıları ve çantaları belediye binasında sergileyen Kepez Belediyesi, el yapımı ürün sevenleri ve eğitim destekçilerini belediye binasına bekliyor.

2018 Troia Yılı’na özel baskı

Gazetemize konuşan Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan da miniklerin eğitimine katkı sundukları için mutlu olduklarını ifade ederek, “El yapımı ürünleriyle öğrencilerinin eğitimine destek olan aileler, burada ürünlerini sergiliyor. Taş baskı yöntemi ile 2018 Troia Yılı’na özel, Hektor Kaskı’yla yapılan bu güzel yazlık ürünleri almak isteyenler de evlatlarımızın eğitimine destek oluyor. Bu ürünlerin tamamı, kesimi dikimi ve baskısı tamamı el emeği… Bu sınıf, Okul Aile Birliği yararına bunları satıyor. Bizler de hem burada satılmasına vesile olarak okula destek oluyoruz hem de gelen gidene hediye olarak takdim ediyoruz. Belediyemizi ziyaretinde, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da verdik hanımefendiye götür diye… Belediyeye gelen müteahhitlere destek olsunlar diye aldırıyoruz.” dedi.

El Yapımı Ayakkabılar 40 TL’ye satılırken Çantalar ise 30 TL ile eğitim destekçilerini bekliyor.

Eylem Gözeldere