Ekonomik Kriz Emekliyi Daralttı!

DİSK Emekli Sen Çanakkale Şubesi dün PTT önünden TBMM’de grubu olan partilerin grup başkanlarına ekonomik yetersizlikleri dile getirdikleri faks çektiler.

DİSK Emekli Sen Çanakkale Şubesi üyeleri dün saatler 14.00’ü gösterdiğinde PTT önünde toplandılar. Emekliler Türkiye’nin mevcut ekonomik durumlarından kaynaklanan geçim sıkıntısını TBMM’ye iletmek istediler. Meclis’te grubu bulunan partilerin grup başkanvekillerine Ankara’ya faks çekildi.

Faks çekmek için PTT’ye yönelen emekliler PTT’de faksın 4 TL olduğunu öğrendiler. Daha sonrasında bu fiyatı pahalı bulan emekliler PTT’nin karşısındaki kırtasiyeden daha uygun fiyata fakslarını çektiler.

“24 Haziran’dan sonra Türkiye krize yuvarlandı”

DİSK Emekli Sen Çanakkale Şube Başkanı Hale Sargın Sarıcan’ın okuduğu faks metninde, “24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinden sonra Türkiye Cumhuriyeti adına Cumhurbaşkanı Hükümet sistemi denen sisteme geçti ve ülkemiz hızla ekonomik krizin içine yuvarlandı.

“Bu sonuçları ağır olacak yapısal bir krizdir”

Yıllardır uygulanan ekonomik politikaların sonucu olup, ağır faturası, seçimlerin hemen ardından ortaya çıkmasının nedeni, uygulanan bilim dışı, anti sosyal, üretime dayanmayan, inşaat öncelikli ekonomik modelin, yol açtığı yapısal bir krizdir. Yani bu kriz, iddia edildiği gibi ABD ile yaşanan papaz geriliminin yol açtığı yüzeysel bir kriz değil, bu kriz, uzun yıllardır uygulanan ekonomik programın sonucu ortaya çıkan, sonuçları ağır olacak yapısal bir krizdir.

“TBMM’yi göreve çağırıyoruz”

TBMM’nin derhal toplanıp duruma el koyması için, TBMM grubunuzu harekete geçmeye ve gerekeni yapmaya çağırıyoruz” cümleleri yer aldı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com