Bozcaada’da 6 traktör çöp toplandı

Bozcaada’da 9 günlük Kurban Bayramı’nın ardından, Bozcaada Belediyesi tarafından ‘Koylarımıza, çamlıklarımıza, sokaklarımıza ‘geçmiş olsuna gidiyoruz” sloganıyla koylarda başlatılan temizlik kampanyasında 6 traktör çöp toplandı.

Bozcaada ilçesinde 9 günlük Kurban Bayramı sonrasında, Bozcaada Belediyesi tarafından ‘Koylarımıza, çamlıklarımıza, sokaklarımıza geçmiş olsuna gidiyoruz’ sloganıyla koylarda başlatılan temizlik kampanyasında 6 traktör römorku çöp toplandı.

Bozcaada Belediye Başanı Hakan Can Yılmaz tarafından ‘bozcaadahaber.com’a yapılan açıklamada; “Gün boyu ada halkı, adaseverler, turizm işletmecileri ve hatta gönüllü olarak bize katılan misafirlerimizle birlikte Katranbolu Koyu – Poyraz Liman – Tuzburnu – Akvaryum – Ayana – Beylik – Sulubahçe – Habbele koylarını temizledik. Gün batımı, Çamlık Mevkii ve Çayır Koyu da planlama dahilindeydi ama; 9 günlük tatilde neredeyse 24 saate dayalı mesai yapan Belediyemiz Temizlik Ekiplerinin olağanüstü çabasına rağmen; o kadar yoğun bir çöple karşılaştık ki… Bu 3 mevkiiyi yarına bırakmak zorunda kaldık. Tüm çöpleri poşetleyip, meydanda biriktirdik. Son fotoğrafları görünce, haklılığımızı siz de anlayacaksınız. Katılım gösteren halkımıza, adaseverlere, misafirlerimize, sivil toplum kuruluşlarına, Kent Konseyi’ne, Bozcaada Belediyesi çalışanlarına, katılım gösteren işletmeci ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Adamızın koylarına geçmiş olsun dedik, mümkün olduğunca temizledik, şefkatle okşadık. Bu bir temizlik kampanyası, evet doğru, ama aslında bir farkındalık çalışması. Dedik ya, biz temizleriz, elbet yine temizleyeceğiz. Evet bu görevimiz, doğru. Ama en nadide ortak değerimiz bizim için o kadar önemli ki; bu, görev bilincinin yanında bizim Bozcaada’mıza olan sorumluluğumuz. Her şeyden değerli bizim için. Ama siz de artık sesimize bir kulak verin. Bulmak istediğiniz gibi bırakın artık ne olur” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: www.bozcaadahaber.comWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com