30 Ağustos kutlama mesajları

Çanakkale’nin siyasi, bürokrat ve sivil toplum kuruluşları 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajları yayımladılar.

İşte paylaşılan o mesajlar;

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; “Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. Tarihin her dönemine altın harflerle kalın bir şekilde tam bağımsızlığımızı yazdık. Millet olarak ecdadımızın bizlere bıraktığı mukaddes hazineye her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor zamanlarda yine bu topraklarda gözü olanlara gerekli cevabı veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Milletin güveni ve desteği yolumuzdan dönmeyeceğiz. Tarihte kazandığımız zaferler bugün yaşadığımız süreçlere ışık tutmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor; bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının şahsında, tüm şehitlerimize ve gazilerimize minnet duygularımı sunuyorum”

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek; “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve devrimlerin temelinin atıldığı en önemli günlerden ve en büyük zaferlerden biridir 30 Ağustos. Halkın birlik içinde olduğu; din, etnik köken, mezhep; kadın erkek, genç yaşlı ayrımının yok edildiği süreçtir Kurtuluş Savaşı. Bir olduğumuzda nelerin başarılabileceğinin kanıtıdır cephenin önü ve arkası. En zor günlerde halk iradesine önem vermenin, Meclisi devre dışı bırakmamanın neleri kazandıracağının göstergesidir o günler. Bu bilinçle ebedi Başkomutanımız önderliğinde kazanılan Büyük Zaferin yıldönümü kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit, gazi ve Büyük Zafere katkı sunan büyüklerimi saygı ve minnetle anıyorum”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan; “30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman Türk Milleti’nin her türlü zorluğu, inançla ve kararlılıkla aşabileceğini dosta düşmana kanıtlandığı gündür. Sıradan bir zafer değildir 30 Ağustos: Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutan olarak bizzat yönettiği ve bu nedenle Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak bilinen ve Anadolu’ya bağımsızlığın müjdesini veren bir zaferdir. Bu anlamlı zaferin 96. yıl dönümünde büyük önderimiz, Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatanı uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yüce milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “30 Ağustos 1922’de Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığını yaptığı Büyük Taarruz’un yani diğer bir ismiyle Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin şanlı zaferi ülkenin her bir yanında yankılanmıştır. Bu zaferden sonra işgalci güçler topraklarımızdan çekilmek zorunda kalmış, milli mücadelenin ve bağımsızlığın önemi bir kez daha gözler önüne serilmiştir. 30 Ağustos özgürlüğe, bağımsızlığa, insanca yaşamaya dair umutların, ancak sonsuz cesaret ve fedakârlıkla gerçekleşebileceğinin resmidir şüphesiz. İşte şanlı zaferimiz tam da bu nedenle 96 yıldır tüm ezilmişlerin umudu olmuş, mücadelelerinin yol göstericisi olmuştur”

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş
; “Eşsiz kahramanlık ve fedakârlıkların öyküsü niteliğindeki kurtuluş mücadelemiz Allah’a hamdolsun ki 30 Ağustos 1922 günü zaferle taçlanmış, sömürgeci devletlerin vatan toprağımız üzerindeki kirli emellerini boşa çıkartmıştır. Başta Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık uğrunda canlarını feda eden kahraman şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor, aziz hatıralarının önünde saygıyla eğiliyorum”

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar;
“Her türlü misli olanakla mücadele eden Kuva-i Milliye Kahramanlarımız ve Kurtuluş Savaşı destanını yazanlar, bize emeklerinin, özverilerinin ve canlarının karşılığı olarak demokratik, bağımsız bir Cumhuriyet bırakmışlardır. 30 Ağustos; O’nların özverilerini hatırlama, bu hatıraya sahip çıkma, hatıranın gereğini yapma görevini omuzlarımıza yüklemiştir. Bu sorumlulukla vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygularla başta büyük kahraman, Ulu Önder, bizi tutsaklıktan kurtaran lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla ve minnetle anıyorum”

Ayvacık Belediye Başkanı Ünal Şahin; “30 Ağustos’un Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bu tarihi günde, devletimizin kurucusu Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi derin saygıyla anıyor, büyük fedakarlıklarla kazanılan 30 Ağustos Zaferi’nin bu mutlu yıldönümünde, değerli hemşerilerimin, Aziz Türk Milletinin ve Silahlı Kuvvetlerimizin şanlı bayramını yürekten kutluyor, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum”

Baro Başkanı Bülent Şarlan; “Biz Avukatlar, her zaman kahramanlarımızı örnek aldık almaya da devam edeceğiz. Bizler yüklendiğimiz sorumluluğun bilinci içerisinde aynı ülkemizi savunanlar gibi hukuk devletini ve adaleti savunmaya devam edeceğiz. Büyük zafer için verilen mücadelenin sonunda önce bağımsızlığın ardından da cumhuriyet değerlerinin elde edilmesini borçlu olduğumuz başta Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek
; “Bugün bizlere düşen görev Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi her alanda en üst seviyelere çıkarmak için var gücümüzle çalışmaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum”

CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın; “Vatan toprakları üzerinde özgür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın nihai mücadelesi, Başkomutanlık Meydan Muharebesinin ve Büyük Taarruz´un kazanıldığı, ülkemizin işgalden kurtarıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96 yılında Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve iki yıl önce bugün şehit düşen polis memurumuz Halil İbrahim Eriç başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz”

ÇYDD Çanakkale; “30 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman komutanlarımızın, ordumuzun, yiğit halkımızın yediden yetmişe desteğiyle kazandığı ‘Büyük Zafer’ sömürgeci devletlerin Anadolu’yu parçalama ve paylaşma kararlarını boşa çıkardı. Bu zafer ülkemize laik, demokratik, çağdaş bir hukuk devleti olmanın kapılarını açtı. 30 Ağustos 1922’de tüm varlığını ortaya koyarak özgürlük ve bağımsızlığın bedelini ödeyenlere Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, İsmet Paşaya, tüm cephe arkadaşlarına ve gelecek kuşaklara borcumuz var”

ADD Çanakkale
; “Bugün, her ne kadar içimizdeki işbirlikçiler tarafından ‘keşke yunan galip gelseydi’ gibi haince söylemler dile getirilmeye çalışılıyor olsa da Türk milleti büyük bir coşkuyla zaferini kutlamaktadır. Sonsuza kadar da kutlayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak 30 Ağustos bizler için önemli bir tecrübedir. Böylesi süreçleri de başarıyla atlatabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olmanın özgüveni ve soğukkanlılığıyla bölgemizin örnek ülkesi olarak olayları akıl süzgecinden geçirip irdeleyerek karşı karşıya kaldığımız sorunlarımızı çözeceğimize olan inancımız tamdır”

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com