“Çanakkale’de turizm önemli bir başlıktır”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan dün kentte turizm alanında faaliyetlerde bulunan TÜRSAB’a ziyarette bulundu. Turan Çanakkale’nin turizmi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan dün saatler 14.00’ü gösterdiğinde TÜRSAB’a ziyarette bulundu. TÜRSAB ziyaretinde kentin turizm potansiyeli ve Çanakkale köprüsü hakkında açıklamalarda bulunan Turan, “Çanakkale’de Turizm önemli bir başlıktır” vurgusunda bulundu.

 “Kente Katkı Sağlamaya Devam Ediyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Yeni yönetimi tebrik etmek için bugün bir aradayız. Hem eski başkana hem de sizlere teşekkür ediyoruz. Seçimden sonra kentimizin bütün dinamikleri ile bir araya gelmeye çalışıyoruz. Kente katkı sağlamaya devam ediyoruz.

“Türkiye’de Kısa Sürede Sonuç Alan Bir Ekip Olduk”

Çanakkale’de turizm özel bir başlıktır. Troia başta olmak üzere Çanakkale’de turizm ile ilgili atılan adımlar karşılık bulmaktadır. Öyle veya böyle seçimler geride kaldı. Bizler bu şehri 5 yıl daha yöneteceğiz. Ölüm kalım olmazsa her alanda yapacağımız çok önemli işler olacaktır. Turizm bu alanların başında gelmektedir. Türkiye’de en kısa sürede sonuç alan bir ekip haline geldik. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, Kültür Bakanlığımızın öncülüğünde 2018 Troia Yılı ilan edilmiştir.

“Çanakkale Türkiye’nin 2. Büyük Sahil Bandıdır”

Bizler yapacaklarımızın daha yarısını gerçekleştirmedik. Ona rağmen ortada birçok eser var. Kitaplar yazılıyor. Müzeler açılıyor. Bunlar kalıcı işlerdir. İnşallah bu ekilen tohumlar 3-5 yıl sonra karşılığını alacaktır. Nasıl ki şehitliğimizde yıllık ziyaretçi 300 binken bugün bu sayı 3 milyonlara çıkmıştır. Troia’da da bu sayı günden güne artacaktır. Bu bölge çok kıymetli bir bölgedir. Çanakkale’nin sahili çok farklı bir keyiftir. Türkiye’de ikinci büyük sahil bandı Çanakkale’dedir.

“Köprünün Ayakları Mart 2019’da Görünür Olacaktır”

Köprü bu bölgede turizme çok büyük katkı sağlayacaktır. Köprünün yapımında hiçbir değişiklik yok. Bazen doların artışından köprü ertelendi mi diyorlar ama herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir. Takvimde gözüken ne ise çalışmalar aynı şekilde devam etmektedir. Mart 2019’da köprünün ayaklarını görmeye başlayacağız. Mart 2022’de de köprü açılış aşamasına gelecektir.

“Bölgedeki Yatırımlar Tamamlanınca Çanakkale Daha Değerli Olacak”

Bu bölgede çalışmalar bittiği vakit, Ezine Gıda OSB, Çanakkale 1915 Köprüsü tamamlanınca Çanakkale’nin değer daha da artacaktır” açıklamalarında bulundu.

“Bayramlarda Çanakkale’de Tüm Oteller Doldu”

TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Çelik,  “Tursab tarihinde ilk defa bu sene 2018 Troia yılı kapsamında 400 tane acente Çanakkale’de toplandı. Acentelerin Çanakkale’yi gezmeleri ve Çanakkale hakkında daha detaylı bilgilendirilmelerini sağladık. Biz ne zaman Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın kapısını çalsak hiç hayır cevabı ile karşılaşmadık. 2018 Troia yılı kapsamında Çanakkale’nin aktif bir tanıtımını yapmış bulunduk. Elimizde bu kadar değerli bir değer olan Troia varken Turizmde çıtayı çok yukarlara taşıyabiliriz. Ramazan Bayramı’nda ve Kurban Bayramı’nda Çanakkale’deki tüm oteller doldu. İnşallah yeni projelerle bölgemizin tanıtımına devam edeceğiz.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com