Tatilciler Yurtlarına Döndü

9 günlük Kurban Bayramı’nda kentte trafik anlamında hem çıldırtıcı görüntüler oluştu hem de İskele rotasında farklılıklar meydana geldi. Bayramdan sonraki ilk iş günü olan Pazartesi günü kentteki yollar nihayet normal seyrine döndü.

9 günlük uzun bir Bayram tatilinde Çanakkale’de İskele Meydanı adeta kabusu yaşadı. Arabalı feribot kuyrukları kilometrelerce uzarken, kuyruklar sadece Çanakkale’de değil, Gelibolu’da, Lapseki’de ve Eceabat’ta da görüldü. Kentte bayramdan sonra nihayet yollar normal seyrine döndü. Kayserili Ahmet Paşa  Caddesi eski rahat günlerine kavuşurken, Cumhuriyet Bulvarı’nda zaman zaman tıkanıklar meydana geldi. Gemi iniş ve binişlerinde fazla yoğunluk olmazken vatandaş bir konuta sitem etti.

Cumhuriyet Bulvarı ile Demircioğlu Caddesi’nin kesişiminde bulunan trafik ışıklarının bir hayli uzun olduğu ve 70 saniye kırmızı yanarken 15 saniye yeşil yanması vatandaşa anormal geldi. Vatandaşlar trafik ışıklarında yapılacak bir düzenleme ile trafiğin Çanakkale’de daha da rahatlayacağı yönünde görüş bildirdiler.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com