Saç Dökülmeleri Bu Yıl Erken Başladı

Yaz sıcakları son kozunu oynarken kadınlar yıpranan saçlarını onarmak için arayışa girdi. Kozmetiğe gelen zamlar ve doğal ürün kullanma isteği ise aktarları cazip hale getirdi. Aktar Kamuran Burcu; bu yıl saç dökülmelerinin çok erken başladığını ifade ederek, Keratin ve Argan Yağı’nı önerdi.

Yaz aylarının yavaş yavaş sonuna yaklaşırken güneş ışınlarına maruz kalan saçlar için de onarım çanları çalmaya başladı. Aktar Kamuran Burcu, sonbaharda başlayan ve saçı yenileyerek kışa hazırlayan dökülmelerin bu yıl çok daha erken başladığını ifade etti.
Kozmetik ürünlere gelen zamlar ve artan doğal arayışı ile birlikte bitkisel bakım ürünlerinin ön plana çıktığı görülüyor. Aktarlarda satılan bitkisel yağlar, kadınların daha çok tercih ettiği bölüm oluyor.
Yaz döneminde yıpranan saçlar için de en çok Keratin ve Argan Yağı öneriliyor.

“Fazla Fön Saçı Yıpratıyor”

Kamuran Burcu, saçlar için öneri ve tespitlerini anlatırken; “Saçlar için Hindistan Cevizi Yağı veriyorum. Haftada 2 gün kullanılmasını öneriyorum. Bu sene saç dökülmeleri çok erken başladı. Kadınlar, saç dökülmesini genellikle sonbaharda yaşıyor. Çünkü saç kendini kışa hazırlar. Eski saçlar gider, yeni saçlar yerine gelir. Bu sene ise Ağustos ayının başından beri çok fazla şikayet alıyorum.
Beslenmeden kaynaklanıyor olabilir. Saçlarına yeterince ve düzenli bakım yapmıyor olabilirler. Çok fazla kuaföre gidiliyor olabilir. Özellikle föne çok maruz kalması saçı yıpratıyor.” dedi.

“Keratin ve Argan Dökülmeyi Engelliyor”

Yağların kullanımı anlatan Burcu; “Haftada 2 gün saçlarınıza sürüyorsunuz. Bu sizin saçınızda yarım saat kalıyor. Daha sonra yıkayıp ayrıca saç bakım ürünlerini kullanıyorsunuz. Keratin ve Argan Yağı’nı öneriyorum. Genellikle bu ürünler satılıyor. Saçlar bu şekilde besleniyor. Dökülmesini engellemiş oluyorsunuz. Sağlıklı ve güçlü hale geliyor. Keratin, kırılmaları da önlüyor. Kokusu ve faydası güzel. Bu ürünlerin kullanımı halinde saçlar daha da kolay taranıyor.” ifadelerini kullandı.

“Bitkisel Ürünler Kozmetikten Daha Çok Kullanılıyor”

Burcu, fiyat konusunda bilgilendirirken; “Fiyatlar 10 TL’den başlıyor. Argan Yağları 25 TL. Bir paketi 1 yıl kullanabiliyorsunuz. Yeterli geliyor. Günlük hesaplamada 5 kuruşa bile gelmiyor. Bazen kadınlar alırken düşünüyor ama kozmetikten daha iyiye geliyor bitkisel ürünler. Hem doğal hem de daha hesaplı. Alınan ürünler çok uzun süre kullanılabiliyor.” dedi.

Yıldız SağlamWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com