Büyük Taarruz’un 96. Yıl Dönümü

26 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muhaberesi olarak bilinen Büyük Taarruz’un başlangıç tarihiydi. Kurtuluş Mücadelesi’nin noktası olma özelliği taşıyan Büyük Taarruz unutulmadı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda yapı taşı olan, Anadolu’nun tamamen emperyalist güçlerden arındırılmasının ve ordunun top yekün hücuma geçmesinin tarihi olan 26 Ağustos kentte CHP’li Milletvekilleri tarafından unutulmadı.

26 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi bir diğer adıyla Büyük taarruzun yıl dönümüydü. CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan konuyla ilgili twitter hesaplarından paylaşımda bulundular.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Dağlar aydınlanıyor. Bir yerlerde bir şeyler yanıyor. Gün ağardı ağaracak. Kokusu tütmeye başladı: Anadolu toprağı uyanıyor. Ebedi Başkomutanımız önderliğinde, bu uyanış için Büyük Taarruzu başlatanlara saygıyla” cümlelerini paylaştı.

Milletvekili Özgür Ceylan ise, “Büyük Taarruz’un başlangıcı, emperyalistlerin bu topraklardaki hayallerinin sonunu hazırlayan zaferi müjdeleyen gündür. Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün işgalcileri kesin yenilgiye uğrattığı Büyük Taarruz’un 96. Yılı kutlu olsun” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com