Normale Dönüyoruz

Uzun bir tatilin ardından yaşanan trafik problemleri sona erdi. Kilometrelere varan araç kuyrukları sona erdi kent sırdan yaşamına dönmeye başladı. Kentliler trafik anlamında rahat bir nefes aldı.

Kurban Bayramı tatilinin uzamasıyla birlikte tatil fırsatını değerlendirilirken diğer yandan trafik çilesi baş göstermişti. Çanakkale İskele Meydanı,’ndaki trafik tatil başlarken ve dönüş yolunda tüm yurtta en çok konuşulanlar arasında yer almıştı. Oluşan araç kuyruklarında saatlerce beklenirken gergin anlar da yaşanmıştı. Özellikle İstanbul’a Çanakkale üzerinden yapılan dönüşlerle araçların oluşturduğu kuyruk kilometrelere çıkmış kentli duruma isyan etmişti.
Öte yandan yapılan trafik düzenlemesi ile araçlar, kapatılan İskele Meydanı yerine Golf Aile Çay Bahçesi’nden başlayan sıraya girerek İskele’ye ulaşmaya çalıştı. 2. iskele faaliyete geçirildi derken dönüş çilesi de sona erdi.
Şehirlerine dönen tatilcilerin ardından Çanakkale de trafik anlamında rahat bir nefes aldı. Tatilin son pazar gününde cadde ve sokaklar boşalırken kent normal seyrinde yaşamaya devam etti. Çanakkale normal hayatına dönerek kendi dinamiğini buldu.

Yıldız SağlamWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com