Karacaören Hızla Kentleşiyor

İmara açıldığı günden bu yana hızlı bir şekilde kentleşme faaliyetlerinin yürütüldüğü Karacaören’de biten inşaatlarda vatandaşlar yaşamaya başladı.

Her geçen gün kendisine dar gelen bir kent olma özelliği gösteren Çanakkale’de yeni bölgeler imara açıldı. İmara açılan yerler arasında Cezaevi’nin karşısında kalan bölge, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi karşısında ve arkasındaki araziler ve Karacaören… Karacaören’in verimli tarım toprakları imara açıldığı günden bu yana hızlı inşaat faaliyetlerine sahne oluyor. Bölgede her gün aktif şekilde çalışma yürüten iş makinaları birer birer binaları bitirmeye başladı. Köye yakın bölgelerce 10 kata kadar verilen kat izinleri ile lüks sitelerin yer aldığı bölge otopark sorununu da kendi bünyesinde çözecek. Her sitenin altında kendi otoparkının olması kararı harfiyen uygulanıyor.

Bölgede başlanan inşaatlarda sona gelinenler oldu. 1 yılın sonunda tamamlanan inşaatlarda oturmaya başlayan vatandaşlar görüldü. Karacaören bu hızla yükselmeye devam ederse vatandaşın aklında bir soru belirecek gibi. Karacaören Mahalle olur mu? İlerleyen dönemlerde şehrin nüfusunun büyük bir kısmı bu bölgeye kayarak şehirde nüfus popülasyonu değişecek gibi görüldü. 5 yıl önce tarla olan araziler şimdi kentleşmenin tam göbeğinde kaldı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com