Bu Yıl Okula Gitmek Daha Pahalı

Yeni eğitim ve öğretim yılına yaklaşırken öğrencileri okul heyecanı velileri masraf telaşı sardı. Şimdiden okul kıyafetlerinin reklamını yapan mağazalar, okul kıyafetlerinde de fiyat artışının yaşanacağını belirtti.

17 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte okul masrafları da başlamak üzere.  Çocuklar okul heyecanını yaşarken aileler ise kara kara masrafları düşünmeye başladı. Mağazalar ise şimdiden başta okul kıyafetleri olmak üzere reklamlarını astı.
Ekonomik değişiklikler, dolar artışı derken her alanda gelen zamlar, okul kıyafetlerine de yansıyacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz süreniğn ekonomik iniş ve çıkışları incelendiğinde bu yıl kırtasiye ürünlerinde  yüzde 30 ila 50 arasında fiyat artışı beklenirken okul kıyafetlerindeki artış da kaçınılmaz.Kentteki okul formaları içinde ise en ucuz takım 150 TL’den satılıyor.  Kırtasiyeciler ve giyim mağazaları henüz yoğunluk olmadığını, okulun açılmasına bir hafta kala hareketliliğin artacağını söylerken diğer yandan bazı veliler erken alışveriş telaşına girdi.

Yıldız SağlamWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com