Ak Parti’den Malazgirt Mesajları

26 Ağustos 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Zaferi; Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız tarafından hatırlandı.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; 26 Ağustos 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Zaferi ile ilgili paylaşımında; “26 Ağustos 1071’de Anadolu’nun kapılarını aralayan Sultan Alparslan’a ve gözü pek ordusuna en büyük borcumuz, kıyamete dek Anadolu üzerinden namahrem elleri bertaraf etmektir.”dedi.

“Liderimiz Gereken Cevabı Verecektir”

Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada; “Sultan Alparslan komutasındaki Türk ordusunun kendisinden sayıca ve silah gücü bakımından üstün olan Bizans ordusunu destansı bir şekilde mağlup ettiği şanlı zaferin 947. yıldönümünü kutluyoruz.  Anadolu’nun kapılarını Türklere açan, adaletli ve merhametli yönetim anlayışıyla tarihe geçen Sultan Alparslan, asırlar boyunca sürecek olan barış, hoşgörü ve sevgiyi esas alan ortak yaşam kültürünün temellerini atmıştır. 1071’de Malazgirt’te kazanılan bu büyük zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan yolun ilk adımı olmuş, aziz milletimiz bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşarak, tarihin akışına yön vermiştir. İnanıyorum ki Aziz milletimiz, bugün de aynı şuur ve kararlılıkla vatanına sahip çıkarak, Liderimiz Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde, döviz kuru üzerinden ülkemize diz çöktürmek isteyenlere, barış ve huzurumuza kastedenlere karşı gereken cevabı verecektir. Bu düşüncelerle Malazgirt Zaferi’nin yıldönümünde, büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.” ifadelerine yer verdi.

Yıldız Sağlam-Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com