BİR BAYRAM DAHA!

Hay huy huy derken, millet doları, euroyu, ABD’yi, Trump’u unuttu.-Hatta CHP’deki kavga bile arada kaynadı. Vatandaş tatil derdine düştü. Sonunda mutlu, renkli sıcak günler sona erdi. Şimdi insanları, harcadıklarımızı nasıl ödeyeceğiz gailesi aldı. Eee. Yediğiniz hurmalar, gelip sizi tırmalar. Oldum olası, deniz kenarındaki şehirlerde yaşayıp da, Bodruma, Marmaris’e, oraya buraya gidenlere şaşarız. Mesela Çanakkale’de yaşayanlar için söylüyoruz. Çanakkale’de tatil için her şey var. Deniz var. Balık var. Rakı dersen hakeza. Lahmacun Bodrumdaki gibi 50-60 lira değil. Yalnızca 5 lira. Paranız Çanakkale’de kalsa daha iyi olmaz mı? Otel deseniz en iyisi var. Kabatepe gibi, Gökçeada gibi, Güzelyalı, Dardanos gibi güzide yerler var. Halk plajları var. Daha ne olsun? Tabii ki mesele o değil. Yıl boyunca, “Efendim tatilde Bodrumdaydık” diye hava atmak mesele. “Çok eğlendik. Lahmacun 70 lira amma, Lahmacun da Lahmacun yani?”.Demek ki içine et değil, altın tozu koymuşlar. Allah müstehakınızı versin. Şimdi bu yazıyı okuyan bazı muzurlar, tatile, eğlenceye karşı olduğumuzu zannedecekler. Değil be kardeşim. İsrafa karşıyız hepsi bu. Sizler o lahmacuna o paraları vermeseniz adam mecburen fiyat indirecek. Neyse bu kadar sitem yeter herhalde.Biraz yüzünüzü güldürelim.

KAHKAHA

Doktor her iki elini ameliyat ettiği hastasını odasında ziyaret etmiş, “ Doktor..” demiş adam hayli kalın bandajlanmış ellerini dramatik bir şekilde yukarı kaldırarak, “ Bandajlar açılınca piyano çalabilecek miyim?..” “ Tabii ki..” diye cevap vermiş doktor şefkatle hastasının saçlarını okşayarak,“ Çok komik ve saçma sapan bir şey bu..” demiş hastası, “ Oysa daha önce çalmasını hiç bilmezdim ki..!

****

Nasa’nın Curiosity adını verdiği uzay aracı Mars’a indi ve oranın görüntülerini göndermeğe başladı. Epeydir inceliyorum, ne bir meyhaneye, ne bir futbol stadına ne de bir strip kulübüne rastladım.. Demek ki erkekler Marstan falan değil..

****

Eve geldim torunumun elinde oyuncak bir tüfek, bakıcısı yerde ölü gibi yatıyor.. Ne oluyor burada?”diye bağırdım,kız birden yerden fırladı “ Yok bir şey efendim..” dedi, “ Benim bir – iki dakika dinlenebildiğim tek oyun bu..!”

****

İş adamı kızına talip olan delikanlıyı, tanışmak için ofisine davet etmiş, onunla uzun bir süre sohbet ettikten sonra “Seni çok sevdim delikanlı” demiş, “O servet avcılarından biri olmadığın apaçık belli.. Söyle bakayım hangi kızımla evlenmek istiyorsun?” Delikanlı “Şeyy efendim” demiş saygıyla, “Hangisi olursa olsun inanın fark etmez efendim.”Sağlıcakla kalınız.

 



WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com