Fener’in Brezilyalıları Arabistan’da

Fenerbahçe’nin iki Brezilyalısı Giuliano ve Josef de Souza, Suudi Arabistan ligine transfer oldu.

Transfer döneminin sonlanmasına kısa bir süre kala hareketli günler geçiren Fenerbahçe, Giuliano ve Josef de Souza’nın Suudi Arabistan takımlarına olan satışlarında 20 milyon Euro’nun üzerinde gelir elde etti. Giuliano El Nassr’a, Josef De Souza ise Al Ahli takımına transfer oldu.

Fenerbahçe Futbol AŞ’den Giuliano transferi hakkında Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yayımlanan açıklamada, “Profesyonel futbolcumuz Giuliano Victor de Paula’nın Suudi Arabistan kulübü El Nassr’a, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 10 milyon 500 bin avro bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır. Giuliano’ya kulübümüze vermiş olduğu hizmetler için teşekkür eder, kariyerinde başarılar dileriz.” denildi.

Fenerbahçe Kulübü’nden Josef de Souza ile ilgili kamuoyuna yapılan açıklamada ise; “Futbolcumuz Josef de Souza, Suudi Arabistan kulübü Al Ahli SC ile kulübümüzün yaptığı anlaşmanın ardından gereken görüşmeyi yapmış ve transfer için mutabakata varmıştır. Bilindiği üzere, Al Ahli kulübünün, Josef de Souza için kulübümüze ilettiği ilk teklif, kulübümüz tarafından kabul edilmemiş ve basında çıkan teklifin kabul edildiğine yönelik haberlere istinaden gerekli bilgilendirme kamuoyuna dün yapılmıştı. Sonrasında Al Ahli kulübünden gelen ikinci teklif üzerine transfer stratejilerimiz doğrultusunda, kulübümüzün yüksek menfaatleri düşünülerek gereken görüşmeler başlatılmıştır. Bu bağlamda; futbolcunun sözleşmesinin 10 ay sonra sona erecek olması ve önümüzdeki 4. ay itibariyle istediği kulüple görüşme ve bonservissiz anlaşma şansının olduğu düşünülerek hareket edilmiştir. Josef De Souza da Fenerbahçe’ye olan bağlılığını göstermiş ve tüm bu bakış açısı doğrultusunda Fenerbahçe’mizin anlaştığı kulüp ile görüşmeleri tamamlayarak imzayı atmıştır. Josef’e Fenerbahçemize olan tüm hizmetlerinden dolayı en içten şekilde teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde kendisine sonsuz başarılar dileriz” ifadeleri yer aldı.

Atakan AlkışWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com