Büyük yangının sebebi ne?

Eski Askeri Hastanesi arazisinde başlayan ve devamla büyüyerek çevreye sıçrayan yangın kentte paniğe neden oldu. Yangına neyin sebep olduğu ile alakalı yetkili ağızlardan herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

Esenler Mahallesi’nde yer alan eski Askeri Hastane arazisinde geçtiğimiz Pazar günü otluklarda başlayan yangın, etkili olan rüzgarın ve sıçrayan kozalakların da etkisiyle çevredeki apartmanların çatısına ve eski Vali Konağı bahçesine sıçradı.

Vatandaşlar evlerini terk ederek korkuyla olan biteni takip etti. Yangına Jandarma dahil çok sayıda itfaiye ekiplerinin yanı sıra; bir yangın helikopteri ve bir TOMA ile müdahale edildi. Mahalle sakinleri de ellerine aldıkları kovalar ve su bidonları ile yangın söndürme çalışmalarında etkili rol oynadı. Trafik polislerinin dahi hortumlar ile yangına müdahale ettikleri görüldü. Sokakların dar ve dik olması yangın söndürme çalışmalarını zorlaştırdı. Aynı anda başka bir yerde daha yangın olması yangına olan müdahaleyi geciktirdi.  Neyse ki korkutan yangın yoğun çabalar sonucunda kontrol altına alındı. Dumandan etkilenen vatandaşlar ambulans ile Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da yangın sonrasında olay yerine gelerek bilgi aldı.

Yangına neyin sebep olduğu ile alakalı yetkili ağızlardan herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

Atakan Alkış