CHP’den bayram mesajları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il örgütü, bugün saat 14:00’da Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelerek bayramlaşma töreni gerçekleştirdi. Törende CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ve İl Başkanı İsmet Güneşhan, ülkenin durumuna değinerek mesajlarda bulundular.

Kurban Bayramı’nın ilk gününde bir araya gelen CHP Çanakkale İl örgütü üyeleri birbirlerinin Kurban Bayramı’nı kutladı. Bayramlaşma törenine CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP YDK üyesi Serdar Soydan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, CHP’nin eski İl Başkanı Hamza Karagöz ve partililer katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in, Eren Erdem’e gerçekleştirdiği ziyaret nedeniyle bayramlaşma programında yer alamadığı belirtildi.

Ceylan: “İktidarı yerinden edecek tek güç CHP’dir”

Törende konuşan Milletvekili Özgür Ceylan; “Bayramlar umuttur, bayramlar mutluluktur. Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Yaşanan bu ekonomik kriz aslında bir rejim krizi. Bizim seçim döneminde anlatmaya çalıştığımız tek adam rejiminin sakıncalarını maalesef ki ülkemiz şu anda yaşayarak görüyor. 80 milyonluk ülkede sanki kimse kalmamış gibi damadını Hazine Bakanı yapan zihniyet Maalesef ki kimsenin karşısında duramaması, kimsenin kendisine ‘yapma sen napıyorsun’ diyememesi nedeniyle ülkemizi hızla uçuruma sürüklüyor. Değerli partililer maalesef ki bu zihniyet her geçen gün bizim değerlerimizden uzaklaşmamıza neden oluyor. Kaybolan adalet, devletteki liyakatin kaybolması, hukukun üstünlüğüne olan ihanet maalesef ki bizi her geçen gün geri dönülmez bir yola sokuyor. Bugün ülkemizde çok ciddi bir rejim sorunu yaşanmasına neden oluyor. Karanlık zihniyet kadına karşı, çocuklara karşı şiddetin artmasıyla, çocuk gelinlerle, yurtlarda tecavüz edilen erkek çocuklarla kendini gösteriyor. Bizlere her zamankinden çok görev düşmekte. Bizler bunu yapabilecek güçteyiz. Yılmamalıyız. Çünkü bu iktidarı yerinden edecek tek güç Cumhuriyet Halk Partisidir” dedi. Ceylan konuşmasının devamında yerel seçimlerin önemine değinerek partililerin bayramını kutladı.

Güneşhan: “Ülkemizin en temel sorunu siyasal sorundur”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ise partililerin bayramını kutladıktan sonra yaptığı konuşmada; “Bayramlar aslında barışın, sevginin, hoşgörünün egemen olduğu, kutlandığı günlerdir. Günümüzde bayramlar artık eskisi gibi kutlanamamakta. Bugün ülkemiz ciddi sıkıntılar ve sorunlarla karşı karşıya. Bayramlarımız eskiden olduğu gibi insanların birbirine hoşgörüyle, sevgiyle yaklaştığı dönem olmaktan çıktı. Vatandaşımızın ayrıştırıldığı, ötekileştirildiği bir noktaya geldi. Bu durumun temel sorumlusu mevcut düzen, mevcut yapıdır. Ülkemizin en temel sorunu siyasal sorundur; yönetim yapısı ve yönetim anlayışıdır” dedi.

Atakan AlkışWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com