KKTC’li Öğrenciler Zehirlendi!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Çanakkale’ye her yıl düzenli olarak gelen Kıbrıslı öğrenciler geçtiğimiz gün zehirlendi. Akşam saatlerinde Kıbrıs’a dönmek üzerelerken Havaalanı’nda mideleri rahatsızlanan çocuklar, Çanakkale’de farklı hastanelere kaldırıldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Çanakkale’ye düzenli olarak ortalama 180 kişilik bir kafile ile Çanakkale tarihini gözlemlemek ve Çanakkale ruhunu yaşamak için öğrenciler geliyor. 11-14 yaş aralığındaki gençler Eceabat’ta bulunan Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı konukevinde kalıyorlar. Geçtiğimiz akşam öğrenciler Kıbrıs’a gitmek için yola çıkmadan önce Konuk Evi’nin yemekhanesinde yemek yediler. Yemeğin ardından öğrenciler Havaalanı’na gittiler. Havaalanında yaklaşık 30 öğrenci midesinden rahatsızlandı.

Rahatsızlanan öğrenciler için Çanakkale’de ambulanslar seferber oldular. Kısa sürede Havaalanına ulaşan ambulanslarca öğrenciler kentte Anadolu Hastanesi, Üniversite Hastanesi ve Mehmet Akif Ersoy Hastanesi’ne kaldırıldılar. 3-4 öğrenciye serum bağlanırken, diğer öğrencilerin durumunun psikolojik olabileceği belirtildi. Zehirlenme sırasında hastaneye kaldırılan öğrenciler için uçuş rötar yaptı. Hastanede kontrolleri tamamlanan öğrenciler havaalanına giderek 1.5 saat rötar yapan uçak ile Kıbrıs’a döndüler.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com