İkinci iskele devreye girdi

Çanakkale’de GESTAŞ ve Belediye İskele konusunda Bayram’da hassas davranarak yeni düzenlemeler yaptılar. GESTAŞ küçük olan eski Kilitbahir motorlarının kalktığı iskelesini devreye sokarken, Belediye’de iskele’de yollarla ilgili düzenlemelerde bulundu.

Çanakkale’de son birkaç gündür iskele meydanı için kurumların peş peşe çözüm önerileri hayata geçiyor. Vatandaşın bu zamana kadar neden yapılmadı denen çözümlerin hızı kentlileri şaşırttı. Önce geçtiğimi günlerde Çanakkale Belediyesi tarafından arabalı feribota giriş ve çıkış yolarlıda dubalı önlemler alınarak yol iki şeride çıkartıldı. Trafik Şube ekiplerinin de hassasiyetleri ile sağ tarafta bekleme ve duraklama yapmak kesinlikle yasaklandı. Böylelikle feribota aynı anda giren ve çıkan araç sayısı arttırılmış oldu. Yollar daha kapasitif hale geldi.

“İKİNCİ İSKELE DEVREYE GİRDİ”

GESTAŞ ise Kurban Bayramı’nda oluşacak yoğunluğa karşı ikinci iskeleyi devreye sokmak gibi çözüm önerisinde bulundu. Çözüm pratiğe dönüşerek, eskiden kilitbahir motorlarının kalktığı iskele bugün seferini gerçekleştirdi. Böylelikle İskele’de oluşacak yoğunlukta yoğunluğun bir kısmının diğer iskeleye kaydırılması ön görüldü.

Tunahan Ünsal