Büyük yangın kontrol altında

Eski Askeri Hastanesi arazisinde başlayan ve çevreye sıçrayan yangın kontrol altına alındı.

Bugün saat 17:30 sıralarında Eski Askeri Hastanesi arazisindeki otluklarda başlayan yangın, etkili olan rüzgarın ve sıçrayan kozalakların da etkisiyle çevredeki apartmanların çatısına ve eski Vali Konağı bahçesine sıçradı. Vatandaşlar evlerini terk ederek korkuyla olan biteni takip etti…

Yangına Jandarma dahil çok sayıda itfaiye ekiplerinin yanı sıra; bir yangın helikopteri ve bir TOMA ile müdahale edildi. Mahalle sakinleri de ellerine aldıkları kovalar ve su bidonları ile yangın söndürme çalışmalarında etkili rol oynadı. Trafik polislerinin dahi hortumlar ile yangına müdahale ettikleri görüldü. Sokakların dar ve dik olması yangın söndürme çalışmalarını zorlaştırdı. Aynı anda başka bir yerde daha yangın olması yangına olan müdahaleyi geciktirdi.

Neyse ki korkutan yangın yoğun çabalar sonucunda kontrol altına alındı. Dumandan etkilenen vatandaşlar ambulans ile Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da yangın sonrasında olay yerine gelerek bilgi aldı.

Atakan Alkış