Pazarda Bayram Vardı

Kurban Bayramı’ndan önceki son Cuma Pazarı’nda bu hafta oldukça yoğunluk vardı. Pazardaki yoğunluk ve alışveriş maratonu, pazarın dışına da çıktı. Cuma Pazarı’nın olduğu bölümdeki otobüs durakları, İstanbul metrobüs duraklarını aratmadı.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kentin bayramdan önceki son büyük pazarı olan Cuma Pazarı’nda kalabalık bir hayli fazlaydı. Pazarda sabah saatlerinde etkili olan yoğunluk öğlen saatlerinde daha da arttı. Sebze ve meyve fiyatlarından pekte memnun olmayan vatandaşlar mağazalarda pahalı olan tekstil ürünlerine yöneldi. Pazarın ana kapısının hemen sağında yer alan bölümde giyim tezgahlarında cümbüş vardı. Penyeler ve pantolonlar elden ele aktarıldı.

Kot pantolonların 10-15 TL olması tercih sebebi olurken, penyeler 10 TL’den alıcı buldu. Vatandaşların pazardaki yoğunluğu pazarın dışına da taştı. Pazar mevkiindeki otobüs duraklarındaki yoğunluk yığılmaya dönüştü. Vatandaşlar otobüsler durağa yaklaştığında otobüs kapılarına hücum ettiler. Bayram’da şehirdeki arabalı feribot kuyruğu da düşünüldüğünde, Çanakkale’yi bayramda kalabalık günler bekliyor!

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com