Dönem Sonu Eğlencesi

Çanakkale Belediyesi ile Çanakkale Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu işbirliğiyle düzenlenen ve Çanakkale Belediyesine bağlı faaliyetlerini yürüten Esenler, Barbaros, Troia  Sosyal Yaşam Evleri ‘’Yaz Etkinlikleri’’ kapsamında 7-14 yaş çocukları, dönem sonu pikniğinde gönüllerince eğlendiler.

Çanakkale Belediyesi haberine göre; Barbaros, Esenler, Troia Sosyal Yaşam Evlerinde düzenlenen ‘’Yaz Etkinlikleri’’ toplamda 8 hafta sürdü. Bu etkinliklere Çanakkale Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu tarafından görevlendirilen öğretmenler belli branşlarda görev alarak katkı sundular.

Çocukların sosyal, bedensel, zihinsel, duygusal gelişim alanlarına katkı sunmak amaçlı düzenlenen yaz etkinliklerinin bu yılki katılımının daha yoğun olduğu gözlemlenirken, çocuklar da etkinliklerden oldukça memnun ayrıldı.

Dönem sonu pikniği ise Çanakkale Belediyesi Güzelyalı Piknik Alanında gerçekleşti. Çocuklar burada çuval yarışı, halat çekme, yakan top, halka geçirme gibi oyunlar oynayarak, keyifli bir gün geçirme fırsatı buldu.