Trafiğe ‘yeni gişe’ çözümü

Feribot iskelesinde özellikle hafta sonları ve tatillerde aşırı yoğunluk gösteren trafiğe, yeni gişe açılarak çözüm bulmaya çalışılacak.

Yaz aylarında, hafta sonları ve resmi tatillerde aşırı yoğunluk gösteren trafiğe çözüm olması amacıyla adım atıldı. Feribot iskelesinde iki olan gişe sayısı üçe çıkartılıyor. Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda İskele Meydanı’nın bir kısmı demir dubalar ile yola dönüştürüldü. Demir dubalar ile oluşturulan yoldan sadece küçük arabalar geçecek.
Oluşturulan yeni araç yoluna yaya geçitlerinin çizileceği belirtildi. Yeni yolun ucunda hazırlıkları devam eden yeni gişe ise GESTAŞ tarafından yakında hizmete açılacak. Yeni gişenin bulunacağı kapıya GESTAŞ A.Ş. tarafından: “Yenileniyoruz. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için iskele altyapımızı güçlendiriyoruz” yazısı asıldı. İskeledeki araç çıkış kapısı da geçtiğimiz günlerde genişletilmişti.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz gün İskele Meydanı’nda Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses ile birlikte teknik incelemelerde bulunmuştu.

Atakan Alkış