GESTAŞ Bayrama Hazır

Kurban Bayramı öncesinde tatil trafiği için önlem alan GESTAŞ, yoğunluğunu karşılamak için bu yıl farklı uygulamaları hayata geçirecek.

GESTAŞ Deniz Ulaşım, bu bayram Çanakkale-Kilitbahir-Eceabat hattında 7 gemi, Lapseki-Gelibolu hattında 4 gemi, Gökçeada-Kabatepe hattında 3 gemi, Geyikli-Bozcaada hattında 2 gemi, Güney Marmara hattında 1 gemiyle hizmet verilecek.

Boğaz hattında saatsiz ring seferler yapacak olan GESTAŞ , Adalar hattında da tarifeye ek, ek seferler gerçekleşecek.

Kurban Bayramı öncesinde Çanakkale İskelesi, geçtiğimiz gün belediye tarafından yapılan düzenlemenin ardından 3 araç gişeyle hizmet vermeye başlamıştı. Lapseki İskelesi’nde de bir süredir devam eden iskele betonarme güçlendirme çalışması, GESTAŞ tarafından bayram öncesi itibariyle tamamlandığı belirtildi. Bayram boyunca Lapseki İskelesi tek değil, iki rampayla hizmet verecekken, Bayramdan bir süre sonra da 3 rampa olarak hizmet vermeye başlayacaktır.

Eceabat ve Lapseki gibi yoğun olan iskelelere yol güzergahında ekstra birer gişe eklendi. İki noktada da araçların biletleme işlemleri, iskeleye varmadan yapılırken feribota yüklemenin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi amaçlanmaktadır.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com