Sümeyye Avrupa Şampiyonu

Geçtiğimiz gün İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda yüzme branşında Sümeyye Boyacı, Avrupa Şampiyonu oldu. Altın madalyaya uzanan Boyacı’ya Çanakkale’den de destek geldi.

Spor camiasının son günlerde gözü İrlanda’nın Dublin kentinde düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonası’na çevrildi. 19 Ağustos’ta tamamlanacak olan şampiyonadan Türkiye için muazzam bir haber geldi. Kadınlar S5 kategorisinde 50 metre sırtüstü finalinde orta kulvarda yarışan milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı, 45.21’lik derecesi ile Avrupa Şampiyonu oldu. Rakiplerini son 20 metrede geride bırakarak şampiyonluğa uzanan Boyacı’ya Çanakkale’den de tebrik mesajı geldi.

GÖKHAN, “BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, “İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen 2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda birincilik kazanan milli yüzücü Sümeyye Boyacı’yı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” cümlelerini kullandı.

SÜMEYYE BOYACI KİMDİR?

Boyacı 2003 tarihinde Eskişehir’de iki kolu olmadan ve kalça kemiği çıkık bir şekilde doğdu. Avrupa Şampiyonluğu Sümeyye Boyacı’nın kariyerindeki ilk başarısı değil. Boyacı daha öncede Brezilya’da düzenlenen Açık Yüzme Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olmuştu.

Tunahan Ünsal