Kamu-Sen’den “yerli üretime” destek kampanyası

Türkiye Kamu-Sen tarafından son günlerde Türkiye’ye yönelik yapılan ekonomik saldırılara karşı alınabilecek önlemler için uygulanacak kampanya basın toplantısında duyuruldu. Toplantıda, yerli malı ve Türk lirası kullanımı kampanyasının başlatıldığı duyuruldu.

Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş tarafından Türkiye Kamu-Sen Çanakkale binasında yapılan açıklamada Türk Sağlık-Sen Şube Bşk. Turan Çavdar, Türk Büro-Sen Şube Bşk. Mahmut Kılınç, Türk Emekli-Sen Şube Bşk. Cahit Kiper ve Türk Tarım Orman-Sen Şube Bşk. Ramazan Yurdagül de yer aldı.
Yapılan açıklamada Türkiye’de yaşayan herkese görev düştüğü ifade edilerek yerli malı ve Türk lirasını kullanmak için kampanya başlatıldığı belirtildi. Demirbaş konuşmasında; “Bizler, ülkemizin geleceğinin kararmaması, kaynaklarımızın verimli kullanılması; mutlu, huzurlu ve güvenli bir gelecek için hazırlanacak milli programa uygun olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırız.  Bu çerçevede Konfederasyon olarak öncelikle tüm Türkiye genelinde ‘yerli malı ve Türk lirası kullanma kampanyası’ başlatıyoruz”  dedi.

“HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR”

Başkan Demirbaş basın açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;  “Türkiye Kamu-Sen olarak döviz kuru üzerinden ülkemize yapılmak istenilen bu ekonomik operasyonun, milli ekonomik bir modelle boşa çıkarılacağına inanmaktayız. Bu noktada mücadelemizin baş unsurunu yurtiçinde Türk Lirası kullanmak, yerli malı tüketmek, yerli üretimi desteklemek ve kendi kendine yeten bir ülke olmak şeklinde tanımlayabiliriz. Buna göre en kısa zamanda bütün danışma mekanizmaları toplanarak milli bir ekonomik mutabakatın sağlanması ve burada alınacak kararlara göre hareket edilmesi gerektiğine inanmaktayız. Ülkemizin, yaşanan bu saldırılardan en az zararla çıkması için herkese görevler düştüğünü görmekteyiz”

“TARİHİ ÇAĞRIYA KULAK VERMEYE DAVET EDİYORUZ”

“Yerli malı ve Türk lirası kullanma kampanyasına hükümetimizi ve milletimizi destek vermeye çağırıyoruz. Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olarak bu tarihi günlerde, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyor, tüm kamuoyunu bu tarihi çağrıya kulak vermeye davet ediyoruz: Çözüm, iç dinamiklerimizi harekete geçirecek, toplumsal mutabakatla hazırlanacak milli bir ekonomik programda, her yönüyle kendi kendine yeten bir ülke için yerli malı üretmek, yerli malı tüketmek ve yerli para kullanmaktadır. Bu çetin günlerde devletimizi hizaya getireceklerini, bizlere bedel ödeteceklerini ve diz çöktüreceklerini sanan gafillere karşı dik duruşumuzu bir kere daha göstereceğimize yürekten inanıyoruz. Önerilerimizin geliştirilmesiyle hazırlanacak tedbirler çerçevesinde, yetkililerimizin bu ekonomik saldırıyı bertaraf etmek amacıyla alacakları tedbirlere her türlü desteği vereceğimizin bilinmesini istiyor, saygılar sunuyoruz”

Atakan Alkış



WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com