İskele Trafiğine Düzenleme

Kentin şüphesiz ki en işlek noktası konumunda bulunan İskele Meydanı’nda trafik son zamanlarda içinden çıkılamaz bir hale gelirken vatandaşların da kabusu oldu. Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından İskele trafiğinde düzenleme yapıldı.

Kentin en kalabalık ve araç yoğunluğunun en fazla olduğu alan olan İskele Meydanı son zamanlarda trafik çilesine dönüştü. Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan ve transit geçişlerde de sıkça kullanılan arabalı feribotlarda oluşan kuyruk kenti tıkamaya başladı. Geçtiğimiz yıllardan da alışık olduğumuz manzaralar günümüzde her gün yaşanır hale gelince vatandaşın kentteki gündemi iskelenin şehir içinden çıkartılması oldu.

Çanakkale Belediyesi her fırsatta iskelenin Karacaören bölgesine taşınması ve bölgeye yapılacak bir feribot rampasının sorunu çözeceğini dillendiriyor. Konu bu kadar gündemdeyken kentte dikkatler iskele üzerinde yoğunlaştı. Dün ortaya çıkan tabloda iskelede trafik düzenlemesi yapıldığı görüldü. Kente yanaşan feribotlardan çıkan araçlar geçtiğimiz dönemde tek şerit halinde ve Meydan’daki göbeğe kadar yaklaşık 5 km hızla çıkıyorlardı. Feribottan çıkan araçlar, kentte dolaşan araçlar ve feribota ulaşmaya çalışan araçlar kilit pozisyonuna geliyorlardı. İskele’nin çıkışına, Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kukalar konuldu ve arabalı feribottan çıkan araçların çift sıra şeklinde çıkmaları sağlandı.

Vatandaş çift sıra çıksak da ileride yine göbeğe girerken sıkışıklık oluyor çünkü trafik Cumhuriyet Bulvarı’nda tek şeride düşüyor yorumlarında bulundular. İskele ve bölgesi Çanakkale’de çözülmesi gereken ilk sorun olarak halen daha çözümsüz duruyor!

Tunahan Ünsal