Boğaza Karşı Börülce Temizliği

Özgürlüğün Kenti olarak anılan Çanakkale; her köşesinde ayrı bir hikaye barındırıyor. Yemek yapmak için börülce temizleyen müzik cevheri çift, yer olarak Golf Aile Çay Bahçesi’ni seçti. Hüseyin Burhanettin Uysal ve Nursevil Uysal; sağlık ve eğitim sektörlerinin yanında yıllarca müziğe emek verdikten sonra emekliliklerinin tadını Çanakkale’de çıkarıyor.
Hüseyin Burhanettin Uysal ve Nursevil Uysal; emekli olunca Çanakkale’ye yerleşti. Sağlık ve eğitim sektörlerindeki işlerinin yanı sıra hayatlarının her döneminde müzikle uğraşan Uysal çifti, Çanakkale’yi çok sevdiklerini belirtiyor.
Geçtiğimiz günlerde TRT Müzik kanalında yayınlanan programda yer alan Uysal ailesi, metropellerde hayal bile edilemeyecek bir lüks ile Çanakkale’de boğaz manzarasına karşı yemeklerini hazırlıyor.

“NURİ SESİGÜZEL, ORHAN GENCEBAY GİBİ İSİMLERLE ÇALIŞTIM”
Gençken birçok ünlü sanatçı ile çalıştığını belirten Hüseyin Burhanettin Uysal; gazetemize yaptığı kısa konuşmaya çok şey sığdırarak; “Sağlık emeklisiyim. Halk Eğitim’de bağlama şefliği yaptım. Hocalarım çok değerli insanlardı. Nuri Sesigüzel, Orhan Gencebay gibi çok değerli hocalarla çalıştım. Sonra Çanakkale’ye yerleştik. Çanakkale’yi çok seviyoruz. Siyasetçilerin hepsi ayrım olmadan bir araya gelerek Çanakkale’ye bir iskele yapılmasını sağlamalı ve yabancı gemiler Çanakkale’ye gelebilmeli. Çanakkale adına çalışmanın bu olduğuna inanıyorum.” dedi.

“ZAMANI VE GÜZEL HAVAYI DEĞERLENDİRELİM DEDİK”
İzmir Radyosu’nda emek veren Nursevil Uysal; Çanakkale’de yaşamanın keyfini vurgulayarak; “Emekli öğretmenim. İzmir Radyosu’nda programlarda yer aldım. Çanakkale Belediye korosunda yer aldım. Hastaneye çıktık. Sonuçlarımızı bekliyoruz. O arada zamanı ve güzel havayı değerlendirelim dedik. Çanakkale’yi çok seviyoruz.” diyor.

Yıldız SağlamWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com