Devlet Hastanesine Yeni Endokrinoloji Uzmanı

4 sene önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde endokrinoloji uzmanı göreve başladı.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine atanan Endokrinoloji ve Metabolik Hastalıklar Uzmanı Dr. Emre S. Saygılı hasta kabulüne başladı.

Çanakkale Devlet Hastanesi’nin haberine göre; 1982 tarihi doğumlu Uzm. Dr. Emre S. Saygılı 1999-2006 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde aldığı tıp eğitiminin ardından, 2007-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları üzerine uzmanlık eğitimi aldı. Evli ve 1 çocuk babası olan Saygılı; 2015-2018 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları  Yan Dal uzmanlık eğitimini tamamlayarak, 23 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Çanakkale Devlet Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

TİROİD TANISINDA HEM ÖNEMLİ HEM KONFORLU YÖNTEM

Tiroid nodüllerinin tanısında büyük önem taşıyan ‘İnce İğne Aspirasyon Biyopsisi’nin de uygulamaya başladığını dile getiren Uz. Dr. Emre Saygılı “Hastanemizde Tiroid teşhisi konulan hastalarımıza nodülün tanısında önemli olan ve hasta açısından konforlu bir yöntem olan ‘İnce İğne Aspirasyon Biyopsi’ yöntemini uygulamaya başladık. Tiroid hastalıklarının yanı sıra toplumda sık görülen diyabet, obezite, tiroid hastalıkları, osteoporoz ve diğer endokrinolojik hastalıkların (hipofiz bezi hastalıkları, surrenal bez hastalıkları, endokrin hipertansiyon, hipoglisemik bozukluklar, lipid metabolizması bozuklukları) tanı ve tedavisiyle ilgilenmekteyiz.” dedi.


Bu haber 15/08/2018, Çarşamba günü yayınlandı, 351 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com