Sağlık-Sen “Batsın Amerika” dedi

Gündem ekonomi olmuşken ve Doların fiyatı 7 TL’nin de üzerine çıkarken ülkenin dört bir yanından çeşitli protestolar gelmeye devam ediyor. Sağlık-Sen Çanakkale, ülke genelinde gerçekleşen protestonun Çanakkale ayağını İl Sağlık Müdürlüğü’nün önünde gerçekleştirerek; “Batsın Amerika Kurtulsun Dünya” dediler.

Sağlık Sen, ülke genelinde eş zamanlı açıklama yaparak ekonomik gündeme dikkat çekti. Açıklama; Çanakkale’de İl Sağlık Müdürlüğü’nün bahçesinde gerçekleştirildi. Sağlık Sen Başkanı Suat Özen, tarafından yapılan açıklamada; “Türkiye’nin ekonomisine, üretimine, emek ve alın teriyle elde edilmiş birikimlerine yönelik bu saldırılar; ahlak dışıdır,  hukuk dışıdır, demokrasi dışıdır, gayri meşrudur.  Bizler emeğimizi, alın terimizi insanımızın hizmetine sunan, milletimizin sağlığı ve esenliği için 7/24 ülke için nöbet tutan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak bu kirli savaşı lanetliyoruz. Ülkemizin ve milletimizin yararı için alınan kararların arkasında olacağımızı, küresel sermayenin baskılarına boyun eğmeyeceğimizi bütün dünyaya ilan ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.
Açıklama sırasında; “Batsın Amerika Kurtulsun Dünya” afişleri taşındı.

“TÜRKİYE DÜNYA MAZLUMLARININ UMUDUDUR”

Özen, açıklamanın devamında; “Çalışkan, fedakâr, vatansever sağlık çalışanları olarak tam bağımsız bir Türkiye için yüksek ideallerin peşinde koşmaya devam edeceğiz. Ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedeflerini emeğimizle, alın terimizle ve bütün varlığımızla destekleyeceğiz. Sağlıkta Yeni Türkiye’nin liderlik potansiyeline yürekten inanıyoruz. Bu bağlamda kendi çalışma alanımızda Türkiye’yi milli üretim, milli teknoloji, milli ekonomi hedeflerine ulaştırmak için daha fazla gayret gösterecek, daha fazla alın teri dökeceğiz.Türkiye, emperyalist zulme karşı dünya mazlumların umududur. Küresel sömürü düzeninin ölüm kusan karanlığını yırtacak adalet, huzur ve barış medeniyetinin temsilcisidir. Bugün emperyalizmin oyununu boşa çıkarmak için daha güçlüyüz, daha kararlıyız.Sağlık-Sen olarak; Milli ekonominin “yerli üretim, yerinde tüketim” anlayışı ile güçleneceğine inanıyoruz.” sözlerini sarf etti.

“MİLLİ BİRLİĞİMİZDEN TOZ KOPARAMAYACAKLAR”

Açıklamanın son bölümünde ise “Milli Ekonomi Kazanacak” mesajı verilirken; “Yeni Türkiye’de, sağlık milli ekonominin lokomotifi sektörlerinden biri olacak. Tıbbi cihazda, ilaçta, aşıda, Büyük ve Güçlü Türkiye’ye yakışan yerlileşme ve yerelleşme, hedeflerimiz var. Özellikle sağlık turizminde dünya liderliği hedefimiz var. Bu hedefler gerçekleştiğinde dünyaya sağlık hizmeti, sağlık teknolojisi, sağlık bilgisi ihraç eden lider ülke olacağız. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak bu milli hedeflerin hem sahibi, hem hamisiyiz. Ülkemize yönelik ekonomik teröre karşı sağlığın vizyonunu bütün ruhumuzla sahipleneceğiz. İnanıyoruz ki, Türkiye’ye ekonomik savaş ilan edenler; kaya gibi sağlam milli birliğimizden toz bile koparamayacaklar.Sadece Türkiye değil, dünyanın bütün emekçileri kapitalist Amerika’ya karşı birleşmeli sömürgeci çarklara su taşıyanlara taviz vermemeli, ekmeği ve emeği hedef alan küstah Amerika’nın çirkin kalkışmasına karşı onurlu bir direniş içinde olmalıdır. Kazanan Milli Ekonomi olacak..Kaybeden emperyalizm, Kazanan Yeni Türkiye olacak…” cümleleri kuruldu.
Yıldız SağlamWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com