Konser sonrası çöplük oluştu

55.Troia Festivali geçtiğimiz gün tamamlandı. Festivalde birçok farklı etkinlik kentlilerin belleğinde yer edindi. Konserler, tiyatrolar ve düzenlenen söyleşiler genç yaşı herkese hitap etti. Akılda kalan güzel görüntülerden ziyade Özgürlük Parkı’nda konserlerden sonra oluşan çöp problemi tepki çekti.

Özgürlük Parkı’nda ayın 13’ünde 55.Troia Festivali konserleri Rubato ile son buldu. Konserlerde deyim yerindeyse Çanakkale halkı adeta coştu. Konserler sırasında Çanakkale Belediyesi ekiplerinde çöp kutularının yetersizliğinden dolayı kutuların yanına üç adet büyük çöp poşetleri yerleştirildi. Çöp poşetleri konser sonrasında toplanarak park bir sonraki güne hazır tutuldu. Tüm bu hazırlıklarla rağmen Özgürlük Parkı konser zamanlarında kentlilere yetmeyince kalabalıktan istenmeyen bir görüntü ortaya çıktı. İstenmeyen görüntünün nedeni çöp sorunu oldu. Birçok insanın aynı anda parkta vakit geçirdiği bir ortamda yere atılan çöpler birikerek çöplük halini aldı.

Vatandaşlar duyarsız insanların orta yere bıraktıkları çöplere tepki gösterirlerken, festivalde bu tarz görüntülerinin olmaması gerektiğini dile getirdiler.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com