Esnaflıktan Sahneye “Rubato”

Çanakkale 55.Troia Festivali kapsamında birçok farklı konsere ev sahipliği yaptı. Festivalin son gününde Özgürlük Parkı’nda sahne Rubato’nun oldu. Klasik müzik enstrümanları ile alaturka müzik üretebilme başarısına sahip grup, Çanakkalelilere keyifli dakikalar yaşattı.

Kelime anlamı bir müzik cümlesinde temponun serbest bir anlayışla hızlandırılıp, yavaşlatılması anlamına gelen Rubato Çanakkale’de konser verdi. Pazartesi akşamı festivalin son gününde vatandaşlarla Özgürlük Parkı’nda bir araya gelen grup hem eğlendirdi hem hüzünlendirdi. Grubun dikkat çekici kısmı ise solist Özer Erkun’un açıklamaları oldu. Erkun konser sırasında iki şarkı arasına şu cümleleri sıkıştırdı. “Benim babam esnaftı. Esnaflıktan dolayı şehir şehir gezdiğimizi biliyorum. Çanakkale’de olmak benim için ayrı bir öneme sahip. Babamla arabalı feribot iskelesinde çocukken gözlük satardık. O günlerden şimdi Çanakkale’de sahne alan günlere geldim. Çanakkale şüphesiz ki Türkiye’de sanattan, kültürden en çok anlayan illerin başında geliyor!”

Robato’nun konserinde kentliler zaman zaman hüzünlendi zaman zaman ise oturdukları yerden kalkarak müziğin temposuna kendilerini bıraktılar.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com