Bardakçı görevden alındı

2008-2012 yılları arasında Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan, daha sonra İzmir’e ve ardından da Ankara’ya İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Vefa Bardakçı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından görevden alındı.

Gerek Çanakkale’de, gerekse İzmir’de görev yaptığı dönemlerde yaptığı açıklamalarla kamuoyundan tepki gören Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından görevden alındı. Bardakçı’nın yerine eski Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar getirildi.

Ankara Milli Eğitim Müdürü olarak 02.06.2016 tarihinde göreve başlayan Bardakcı’nın görevden alınışı tüm haber kanallarında Flaş Gelişme olarak yer buldu.

Bardakçı, İzmir’e atanmasının ardından sarf ettiği “Okullarınızda bazı ateist, komünist öğretmenler var, çocukları bunlara teslim ederseniz onlar emek harcamazlar, Darwin teorisini anlatırlar. Derslere Komünistler giriyor, çocukların beynini yıkıyorlar. Dinimiz yerlerde sürünüyor. Bu nedenle din kültürü öğretmenleri çok önemlidir. Ben bu öğrencilerimin asla beynini yıkatmam. İzmir’de herkes birbirine şirin görünmeye çalışıyor, kimse riske girmiyor. Arkadaşlar siz riski göze alın. Ateist ve komünistlere defol git buradan deyin, defterlerini dürün. Okullarınızda böyle yapanlar varsa, odanıza çekin kollarınızı sıvayın, baktınız olmadı önce siz sonra ben ifadesini alacağım. İzmirlilerin aklı uyuşmuş dumura uğramış” şeklindeki ifadeleri nedeniyle büyük tepki toplamış, hakkında görevden alınmasına yönelik imza kampanyaları düzenlenmişti.

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com