Efsaneye Veda

Çanakkale’nin Sosyal, Siyasi ve Ticari hayatında izleri olan Çanakkale’nin en özel insanı İzzet Melih Dilmaç, hayatını kaybetti. 101 yıllık çınar Dilmaç, dün sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İl Başkanı, SODEP Çanakkale İl Örgüt Kurucu Başkanı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu ve Eski Meclis Başkanı olan İzzet Melih Dilmaç, 1963’te kurucusu olduğu Çanakkale Troia Festivali’nin 55. Yılında hayata gözlerini yumdu. Dilmaç’ın vefatının ardından Mustafa Cumhur Ersümer başta olmak üzere çok sayıda seveni de sosyal medyadan mesaj yayımladı.

101 yıllık yaşamına Çanakkale’de bir sürü etkinliği ve değeri sığdıran İzzet Melih Dilmaç, dün son yolculuğuna uğurlandı. Saatler 16.30’u gösterdiğinde CHP il binası önünde Dilmaç için partilileri tarafından bir tören düzenlendi.

Düzenlenen törene, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, Belediye personelleri, partililer ve kentliler katıldı.

Törende konuşan İl Başkanı İsmet Güneşhan, “Ben başta ailesi olmak üzere, tüm Çanakkale’nin başı sağ olsun diyorum. İzzet Melih Dilmaç bizim büyüğümüzdü. 1917 yılında doğdu, o günden bugüne Türkiye’nin yaşadığı dönemlerin canlı şahidiydi. Çanakkale’ye ve partimize önemli katkılarda bulundu. Kentimizin siyasal anlamda değil, ekonomik ve sosyal anlamda projelerine destek oldu. O kentin yaşayan bir efsanesiydi. Onun için ne söylesek azdır. Çok önemli bir değerimizi ve büyüğümüzü kaybettik. Yıldızlar yoldaşı olsun.” dedi.

Dilmaç, CHP önünde yapılan törenin ardından Necippaşa Camii’nde ikindi namazına müteakip, Eski Şehir Mezarlığı’na defin edilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com