Kardeş Kentlere Veda Yemeği

Çanakkale’nin Avrupa Birliği mensubu kardeş kentlerine Kıyı AVM’de bulunan Hayati Chef Restaurant’ta veda yemeği düzenlendi. Yemekte, kardeş kentlerin belediye başkanları ve ekipleri ile Troia Festivali yönetimi, belediye personeli ve basın mensupları yer aldı. 


55’inci Troia Festivali kapsamında kente gelen Çanakkale’nin Avrupa Birliği mensubu kardeş kentlerine veda yemeği düzenlendi. Kıyı AVM’de bulunan Hayati Chef Restaurant’ta düzenlenen  yemeğe, CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan, Almanya Osnabrück Belediye Başkanı Uwe Görtemöller ve beraberindeki heyet, İtalya Pomezia Belediye Başkanı Adriano Zuccalo ve heyeti, Macaristan Tapolca Belediye Başkanı Dobo Zoltan ve heyeti ile Çek Cumhuriyeti’nden Pardubice Belediyesi ile Çanakkale Belediyesi arasında ilişkilerin kurulmasına destek veren Kağan Poyraz ve beraberindeki heyetin yanı sıra Troia Festivali yönetimi, belediye personeli ve basın mensupları yer aldı.
Yemekte konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Bu yılı 2018 Troia Yılı olması dolayısıyla daha bir anlamlı biçimde kutluyoruz. Kardeş kentten gelen değerli kardeşlerimiz de bu bilinçle burada bulunuyorlar. Geldiler ve yine onları misafir ettik. Çanakkalemizin çeşitli yerlerini görme fırsatı buldular. Kazdağları’ndan Assos’una kadar gezdiler… Dolayısıyla hem kentimizi hem ülkemizi tanıtma fırsatını da bu vesileyle sağlamış olduk. Bunların çok önemli olduğuna inanıyorum çünkü ülkemizin adının iyi bir şekilde anılması bizler için çok önemli ve biz bu ilişkilerde anılmayız, bu güzelliklerle anılmalıyız. Ben güzel bir geçirdiğimize, verimli olduğuna inanıyorum.” dedi.
Heyetler, yemeğin ardından Çimenlik Kalesi’nde ve Özgürlük Parkı’nda düzenlenen konserlere hareket etti.
Atakan AlkışWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com