KALENİN KADINLARI 6/1 “Annemin Ördüğü Perdeler Hala Evimde”

Çarşıda, Temmuz ayının başında faaliyete geçen Yok Yok; antikacılıkta yeni bir sayfa açıyor. Ev eşyasından giysiye kadar birçok ürünün bulunduğu dükkan adını hakkını veriyor. Dükkan sahibi Selma Akyüz Akoğlu, çocukluğundan beri devam eden “eski” tutkusunu gazetemize anlattı.
Kentin çarşısı yeni bir antikacı kazandı. Selma Akyüz Akoğlu, çocukluğundan itibaren hayatında yer edinen “eski” tutkusunu 10 yıl önce işe dönüştürmüş. Temmuz ayının başında da dükkanını açan Akyüz, eski olan her şeyin onu etkilediğini söylüyor.
Akyüz; dükkanı, açılma süreci ve öncesini gazetemize anlatırken; “Temmuz’un 1’inde açıldı burası, daha yeni. Seviyorum. Hep bu işi yapıyorduk zaten. Genelde yaşam tarzımız, evimiz de böyle. Sonrasında insanlar çok sevdikçe onlarla birikimimizi paylaşmak istedik.Daha önce bu işi Ayvalık gibi yerlerde yaptık. Eskiye ilgim ve merakım çocukluğumdan beri vardı. 10 yıldır işe dönüştü. Yılların birikimi bu.
Yaşanmışlıklar sebebiyle eski olan her şeyi severim yeni olanları beğenmem. Genelde eskileri beğenirim.1 TL’lik de ürün var 1.500 TL’lik de ürün var elimizde.Parçaya göre değişiyor. ” ifadelerini kullandı.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com