Semizoğlu: “Türkiye, Bu Oyundan Meydan Okuyarak Çıkacaktır”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, kur artışı ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

“Döviz kurlarında yaşanan artışı Ülkemiz için bir tehdit gibi göstererek piyasalardaki huzursuzluk ve ekonomik savaş algısı yaratan yorumlara itibar etmiyoruz.” diyerek doların yükselmesinin nedeninin bazı çevrelerin bilinçli hareketi olduğunu belirten ÇTSO Yönetim  Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

“Büyüme eğilimi gösteren Ülkemizde bu artışın doğru tespit edilerek değerlendirilmesi  ve Merkez Bankası’nın gerekli tedbirleri alması gerekiyor. Türkiye’nin büyüme sürecinden, bulunduğu coğrafyadaki gücünden rahatsız olan çevre çok geniş. Anlık, günlük düşünmemeli, paniğe kapılmamalı, bu çevrelerin bilinçli hareketine prim vermemeliyiz.

Kurdaki dalgalanmadan daha fazla etkilendiğimiz bir gerçek olmakla birlikte bu durum sadece Türkiye ile ilgili de değildir.

Üretim ile büyüyecek güçlü ve büyük Türkiye,  bu oyundan da meydan okuyarak çıkacaktır. Bu refleks, bu azim ve sağlam temel iş dünyasında mevcuttur. Yılmayacağız, daha çok çalışacağız, bu saldırıya üretim ile cevap vererek gücümüzü kırmalarına müsaade etmeyeceğiz.”

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com