Piyasalar Tepe Taklak!

Sabah saatlerinde piyasalarda yaşanan dalgalanma Türkiye’nin dört bir bölgesinde kaygıyla takip ediliyor. Dolar sabah saatlerinde tarihi bir artış yaşayarak 6 TL’yi aştı. Doların hemen arkasından Euro’da olmaz denen ulaşılamaz denen 7 TL’yi gördü. Piyasalarda bundan sonra gidişatın ne olacağı tahmin edilemez olurken, tepeden tırnağa, A’dan Z’ye her şeye zam geleceği vatandaş arasında konuşulur oldu.

İthalat ve ihracat dengesine bakıldığında ham madde ithal eden ülkeler arasında üst sıralarda bulunduğumuz göz önüne alındığında ülke ekonomisi için döviz değerleri önem arz ediyor. Piyasalar sabah saatlerinde yıllardır olamaz, ulaşılamaz denilen rakamları alt üst etti. Sabahtan başlayan kaygılı bekleyiş öğlen saatlerine kadar devam etti. Çanakkale’de döviz bürosunda görülen rakamlar vatandaşın uzun süre gözünü aldı.

“Dolar’da satış 6.20 TL”

Dolar an itibariyle 5.2 TL’den alış görürken 6.2 TL’den satışa uğradı. Euro ise 7 TL bandını geçerek, alışı 6.15 TL satışı ise 7.15 oldu. Döviz kurlarından dalgalanma ve yükseliş bu şekilde devam ederse TL her geçen saniye değer kaybetmeye devam edecek.

“Onların Doları Varsa, Bizim de Allah’ımız Var”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili dün akşam saatlerinde Rize’de yaptığı açıklamada, “Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah’ımız var” vurgusunda bulundu.

“Cumhuriyet Altını 1.575 TL”

Döviz kurunun yanı sıra altında her geçen dakika rekor üstüne rekor kırmaya başladı. Altının gramı 216,20 TL olurken, Cumhuriyet altınının satış fiyatı 1. 575 TL oldu. Şu anda altın piyasasında durum şu şekilde; Gram altın 231 TL, Çeyrek altın 386 TL, Cumhuriyet altını 1.575 TL.

“Endişeli Bekleyiş Sürüyor”

Çanakkale’de vatandaşlar piyasaların böle gitmesi halinde kısa süre içerisinde hayatın her alanına gelecek zamların etkisini konuşur oldu. Tüm Türkiye yeni ekonomik planları ve yeni yaptırımları bekliyor….

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com