Doçent Doktor’dan enfes seramikler

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nde görevli öğretim üyesi ve aynı okulda seramik bölüm başkanı Doçent Doktor Seyhan Yılmaz tarafından hazırlanan seramik eserler, “Troia’da Ağaçlar” adıyla Seramik Müzesi’nde sergileniyor.

2018 Troia Festivali için Doçent Doktor Seyhan Yılmaz tarafından hazırlanan seramik eserler, “Troia’da Ağaçlar” adıyla Çanakkale Seramik Müzesi’nin üst katında 13 Ağustos’a kadar sergilenecek. Sergide, Troia Ören Yeri’nde bulunan kayın, söğüt, çınar, erguvan, defne gibi ağaçların seramik yorumları yer alıyor. Sergide yer alan “ağaç at” adlı parça ise beğeni topluyor.

SEYHAN YILMAZ KİMDİR?

1968 yılında Yozgat’ta doğan sanatçı, 1994 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölümü Seramik Anabilim Dalında Lisans eğitimini tamamladı. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Seramik Anasanat Dalında Yüksek Lisans, 2008 yılında ise Sanatta Yeterlik derecesini aldı. 2015 yılında Plastik Sanatlar/Seramik alanında Doçentlik unvanını aldı. Ulusal ve uluslararası bienal, trienal ve birçok karma sergiye katılan sanatçı, yurtiçi ve yurtdışındaki sempozyumlarda davetli sanatçı olarak yer aldı. Sanatçının altı kişisel sergisi ve beş ödülü bulunmaktadır. Yurtdışında Rusya/lrkutsk Seramik Müzesi başta olmak üzere, Malezya, Romanya, Arjantin, Sırbistan ve Tunus gibi ülkelerin yanı sıra yurtiçinde özel ve kamu koleksiyonlarında eserleri bulunmaktadır.  Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nde öğretim üyesi olan sanatçı, aynı zamanda Seramik Bölüm Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

Atakan AlkışWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com